Φιλικό συμπερασμάτων και νίκη του Ρούβα επί του Αετού στη Γέργερη

Σε φιλικό που διεξήχθη στο γήπεδο της Γέργερης, ο Ρούβας επικράτησε του Αετού Ανωγείων με 3-1.

Ο Ρούβας κατάφερε να πάρει προβάδισμα δύο τερμάτων μέχρι τη λήξη του πρώτου 40λεπτου, μίας και ο αγώνας διήρκεσε συνολικά 80 λεπτά.

Στο 20′ ο Ντελία με ωραία προσπάθεια από τα αριστερά δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Παγωμένο, ενώ ο ίδιος παίκτης ήταν εκείνος που δημιούργησε τις προϋποθέσεις για το δεύτερο γκολ της ομάδας της Γέργερης, δίνοντας την ευκαιρία στον Λυδάκη να σκοράρει για το 2-0 στο 32′.

Το μουδιασμένο ξεκίνημα του, προσπάθησε να διορθώσει στη συνέχεια, έχοντας καλές ευκαιρίες με τους Ξυλούρη και Μαρή ο Αετός, χωρίς όμως αποτέλεσμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ρούβας «κλείδωσε» την υπόθεση νίκη με γκολ του Ξεκαρδάκη για το 3-0, ενώ για τον Αετό μείωσε ο Βιτώρος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι το οποίο κέρδισε ο Δρίτσας, για το τελικό 3-1.

Γιώργος Ανωγειανάκης και Γιώργος Φιολιτάκης έβγαλαν σίγουρα χρήσιμα συμπεράσματα για την κατάσταση των ομάδων τους, το οποίο είναι και το ζητούμενο σε τέτοιου είδους παιχνίδια.