«Καθάρισε» με… σόου Σακλαμάκη από το πρώτο ημίχρονο ο Άγιος Δημήτριος τη Γαρίπα (5-0)

Μια ακόμη καλή εμφάνιση πραγματοποίησε ο Άγιος Δημήτριος, που σκόραρε ούτε μια, ούτε δύο, αλλά… πέντε φορές επί της Γαρίπας για την 21η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Μάλιστα, το σκορ διαμορφώθηκε απότο πρώτο ημίχρονο που έληξε 5-0.

Το σκορ άνοιξε με σουτ μέσα από την περιοχή ο Σακλαμάκης στο 23ο λεπτό ενώ τρία λεπτά μετά ο Μιχελακάκης στην επαναφορά της μπάλας έπειτα από απόκρουση του Βενιέρη με προβολή ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 2-0.

Αέρα τριών τερμάτων έδωσε στους γηπεδούχους ο Σακλαμάκης που χρίστηκε σκόρερ για 2η φορά στο 33ο λεπτό με εξαιρετικό σουτ. Έξι λεπτά μετά ο ίδιος παίκτης σημείωσε χατ-τρικ με προβολή και έγραψε έτσι το 4-0.

Το τελικό 5-0 διαμόρφωσε στο 41′ ο Μιχελακάκης.

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ: Γαλανάκης Γ., Σακλαμάνης, Γαλανάκης Μ., Αεράκης, Παπουτσιδάκης, Απλαδάς, Παπαδάκης, Μιχελακάκης, Βιτσαξάκης, Νταουσιάνης, Σηφάκης

ΓΑΡΙΠΑ: Βενιέρης, Χαλκιαδάκης, Καραλής, Νικηφόρος, Παπαδάκης, Κασαπάκης, Φώτης, Μπλεμένος, Σεραφειμίδης, Καστρινάκης, Βασιλάκης