SL2: Λευκές ισοπαλίες για Χανιά και Επισκοπή, ήττα από την Προοδευτική για τον Ηρόδοτο

Δύο λευκές ισοπαλίες εκτός έδρας και μια ήττα επίσης εκτός έδρας ήταν ο απολογισμός των τριών κρητικών ομάδων που έπαιξαν σήμερα για την 7η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2

Tα Χανιά έμειναν στο 0-0 στο Σταύρος Μαυροθαλλασίτης απέναντι στο Αιγάλεω ενώ η Επισκοπή από την άλλη πήρε μια πολύτιμη λευκή ισοπαλία εκτός έδρας από την μαχητική Ηλιούπολη προσθέτοντας τον δεύτερο βαθμό στο σακούλι της στο πρωτάθλημα

Στον αντίποδα ο Ηρόδοτος δεν τα κατάφερε στο εκτός έδρας ματς που είχε με την Προοδευτική όπου έχασε με 1-0 με ένα γκολ που σημείωσε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Ευθυμίου με κεφαλιά

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της Κυριακής για την 7η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου της Super League 2:

Προοδευτική- Ηρόδοτος 1-0 99(45+1 Ευθυμίου)

Αιγάλεω- Χανιά 0-0

Ηλιούπολη- Επισκοπή 0-0

7:30 μμ: Απόλλων Σμύρνης- Καλαμάτα