Super League 2: Σπουδαίο διπλό για την Κηφισιά στην έδρα της Καλαμάτας (1-2- Video)

Η Κηφισιά νίκησε εκτός έδρας την Καλαμάτα με 2-1 και ανέβασε το ρεκόρ της στους 34 πόντους, ενώ οι “ασπρόμαυροι” παρέμειναν στους 19 πόντους.

Δυνατό παιχνίδι και από τις δύο ομάδες, με τους φιλοξενούμενους να κάνει το 1-0 στο 28′ λεπτό με τον Τετέι. Η Καλαμάτα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά στο 45+4′ λεπτό, ισοφάρισε σε 1-1. Οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια του πρώτου ημιχρόνου με το ισόπαλο σκορ 1-1.

Η Αθηναική ομάδα ξεκίνησε πιο δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε στο 51′ λεπτό, το 2-1 με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κουϊρουκίδη. Οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες μετά την κόκκινη κάρτα του Παπασάββα στο 82′ λεπτό. Η Κηφισιά διατήρησε το προβάδισμα της και νίκησε εκτός έδρας την Καλαμάτα με 2-1.

Καλαμάτα (Γκεργκιόσκι): Ταΐρης, Μόζερ (88′ Λούκαζικ), Λουπάνο, Μπαξεβάνος, Λιποράσε, Παπατόλιος, Καραγκούνης, Ματέους (55′ Τάτος), Βασιλόγιαννης, Αρναρέλλης (55′ Ρόβας), Πασάς (88′ Τριανταφυλλάκης).

Κηφισιά (Πετράκης): Αναγνωστόπουλος, Βαφέας, Μπαρμπόσα, Προβυδάκης, Σωτηράκος, Γκίνη (65′ Παπασάββας), Πέιος, Πρίτσας (69′ Ταλάλ), Να’α, Κουϊρουκίδης (65′ Αντερέγκεν), Τετέι (85′ Νοικοκυράκης).

Πηγή: liganews.gr