Ήττα μισός υποβιβασμός για την Τύλισο

Η Τύλισος δεν τα κατάφερε  κόντρα στην Χερσόνησο και υποβιβάστηκε και μαθηματικά στην Α2 ΕΠΣΗ.

Το συγκρότημα του Δημήτρη Χωματά γνώρισε την ήττα με 0-2 από την ομάδα του λιμανιού.

Η Τύλισος ήταν σε έναν ακόμα αγώνα κατώτερη των περιστάσεων και έχασε εύκολα από την πολύ καλή Χερσόνησο που έχασε ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Μόλις στο 1ο λεπτό ένα σουτ βολίδα του Φροκού από μακριά με φοβερή απόκρουση του Γκογκόση σε κόρνερ.
Στο 9′ η Τυλισος ζήτησε πέναλτι όταν από κόρνερ του Μανιούδη και κεφαλιά του Παπάζογλου η μπάλα φάνηκε να βρίσκει σε χέρι αμυντικού.
Στο 16′ σουτ του Ντελάκη έξω από την περιοχή και φανταστική απόκρουση του Γκογκόση σε κόρνερ.
Στο 25′ από τραγικά λάθη στην άμυνα της Τυλίσου ο Ψωρογιάννης με άψογο πλασέ έγραψε το 0-1.
Στο 39′ δυνατό σουτ του Φροκού και νέα φανταστική απόκρουση του Γκογκόση σε κόρνερ.
Στο 42′ ατομική ενέργεια και σουτ του Ψωρογιάννη η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
Η Χερσόνησσος είχε τον έλεγχο του ματς και στο δεύτερο ημίχρονο φτάνοντας στο 63′ στο 0-2 με τον Φροκού να φεύγει στην πλάτη της άμυνας της Τυλίσου και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
Ο σκόρερ είχε την ευκαιρία για το 0-3 όμως το σουτ που δοκίμασε κατέληξε στο δοκάρι και έτσι έμεινε το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.

Τύλισος: Γκογκόσης,Σαμαριτάκης,Λυγεράκης,Μαματζάκης,Παπάζογλου,Κοζορώνης,Μανιούδης,Μάτσα,Μπουρδάκης,Πολυμερίδης,Ταβουλαρέας

Χερσόνησσος: Ντότσι,Ζαρκαδούλας,Ντελάκης,Φερεντίνος,Χωρογιάννης,Αρχοντάκης,Καπετανάκης,Πέκι,Κομσίου,Τραπιέρης,Φροκού