Skip to content Skip to footer

Πέτυχε χατ -τρικ στις νίκες ο Δίας

Την τρίτη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ομάδα του Δία που επιβλήθηκε στις καθυστερήσεις με 2-1 του Άλογου Μαλεβιζίου.

Η αναμέτρηση κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό καθώς χαρακτηριστικό είναι το γεγονός ότι τα δυο από τα τρία τέρματα σημειώθηκαν στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης

Πρώτη φάση με κόρνερ στο 6ο λεπτό απο δεξιά για το Άλογο έπιασε την κεφαλιά ο Σπανουδάκης η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 21΄ ο Τάκης Δίπλας εκτέλεσε απευθείας κόρνερ και οι αμυντικοί έδιωξαν στην γραμμή.

Ο Δίας στο 32΄έκανε το 1-0 με τον Ανετάκη να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα με ευθύβολο σουτ .

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με φάση για το Άλογο με την κεφαλιά του Νικηφόρου να διώχνει ο τερματοφύλακας.

Στο 78′ σουτ του νεοεισελθόντα Κατσιμπρή που τελικά ήταν εκτός στόχου.

Το Άλογο κέρδισε πέναλτι στο 84΄ για μαρκάρισμα πάνω στον Νικηφόρο και ο Πατεράκης έγραψε εύκολα το 1-1.

Τρία λεπτά αργότερα φάουλ του Πατεράκη η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.

Στις καθυστερήσεις σε μια μπαλιά που έγινε στο 95′ η άμυνα του Αλόγου αδράνησε και ο Κεγιαδάκης βγήκε στην πλάτη της άμυνας και σκόραρε με κοντινό πλασέ για να πετύχει το 2-1 , με τους παίκτες και τον πάγκο του Δια να ξεσπούν σε πανηγύρια .

Δίας: Μαστραντωνάκης,Μπορμπουδάκης,Σηφάκης,Παγωνάκης,Γουργούλας,Σπανουδάκης(70’Κατσίμπρης),Ανετάκης,Λεμονής,Κιαγιαδάκης,Τσιριντάνης

Άλογο Μαλεβιζίου: Ζερβός,Ζερβός Ν(58’Σερλιδάκης),Περάκης,Φουκάκης,Γιαννακάκης(65’Πατεράκης),Δίπλας,Μανουσάκης(65’Κάββαλος),Νικηφόρος,Πυτικάκης,Βραχασωτάκης,Γκιαουράκης(79’Γκούφας)