Ο Αγριμάκης έδωσε το ντέρμπι στη Χερσόνησο, 1-0 τον ΠΑΝΟΜ

Το μεγάλο τοπικό ντέρμπι κατάφερε να κατακτήσει η Χερσόνησος, επικρατώντας του ΠΑΝΟΜ με το πολύτιμο 1-0 και σκόρερ τον Αγριμάκη.

Μόλις στο 10ο λεπτό οι γηπεδούχοι απώλεσαν ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ όταν ο Φρόκου σημάδεψε το δοκάρι των κιτρινόμαυρων.

Λίγο αργότερα ο Ρούκα απείλησε αλλά δε μπόρεσε επίσης να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να απαντήσουν με τους Κομσίου και Σαμπροβαλάκη να απειλούν με διπλή προσπάθεια που όμως δεν ευόδωσε.

Το τέρμα που ξεσήκωσε το κατάμεστο γήπεδο της Χερσονήσου σημειώθηκε στο 40′ από τον Αγριμάκη που είδε εκτός θέσης τον Κορνηλάκη και τον “κρέμασε”.

Στο 70ο λεπτό ο ΠΑΝΟΜ ο Μαυρίδης προσπάθησε να νικήσει τον Δανδάλη με το κεφάλι όμως ο δεύτερος απέκρουσε, ενώ πέντε λεπτά αργότερα η ομάδα των Μαλίων διαμαρτυρήθηκε για τράβηγμα φανέλας πάνω στον ίδιο παίκτη, μέσα στην περιοχή.

Στο 80′ ο Δανδάλης απέκρουσε ένα σουτ του Τζουβάρα ενώ δέκα λεπτά μετά ο Μαυρίδης είχε ευκαιρία να σκοράρει από κοντά όμως δεν τα κατάφερε.

Χερσόνησος: Δανδάλης, Νάτος, Στεργίου, Τριάντης, Ντελάκης, Φρόκου, Καπετανάκης, Αγριμάκης, Αρχοντάκης, Τραπιέρης, Κουτζαβασίλης

ΠΑΝΟΜ: Διγενής, Γκούρο (85′ Μπορμπουδάκης), Νικόλλι, Χαλιλάι (46′ λ.τρ. Κατσούλης), Κομσίου, Ρούκα (80′ Πατούνας), Τζουβάρας, Σαμπροβαλάκης (46′ Συσκάκης), Κορνηλάκης, Μαυρίδης, Τζανάκης