Χωματάς: «Χαρούμενος για την αντίδραση μας – Μείναμε πιστοί στο πλάνο και δικαιωθήκαμε»

Δηλώσεις μετά την επιβλητική νίκη της ομάδας του, την τέταρτη μέσα στη σεζόν, παραχώρησε στο Primesport.gr ο Δημήτρης Χωματάς.

Η Τύλισος πέτυχε την τέταρτη της διαδοχική νίκη μέσα στη σεζόν, επικρατώντας της Δαμάστας με το επιβλητικό 5-1 για την 4η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο τεχνικός της Τυλίσου έμεινε απόλυτα ικανοποιημένος από την εικόνα της ομάδας του, τόσο στο πρώτο ημίχρονο αλλά κυρίως στο δεύτερο που πέτυχε την ανατροπή του σκορ, μοιράζοντας τα συγχαρητήρια του στους παίκτες, οι οποίοι όπως διευκρίνισε, παρέμειναν εντός πλάνου και ανταμείφθηκαν γι’ αυτό όπως φάνηκε εκ του αποτελέσματος.
:
Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Δημήτρης Χωματάς στο Primesport.gr:

«Είναι μία νίκη την οποία αξίζαμε βάσει της συνολικής εικόνας μας στον αγωνιστικό χώρο, τόσο στο πρώτο ημίχρονο στο οποίο βρεθήκαμε πίσω στο σκορ, όσο και στο δεύτερο όπου καταφέραμε να πετύχουμε την ανατροπή και να κερδίσουμε έναν αξιόλογο αντίπαλο. Είμαι χαρούμενος για την αντίδραση που βγάλαμε στο γήπεδο. Τα παιδιά μπήκαν αποφασισμένα να πάρουν αυτό που τους αξίζει. Γι’ αυτό τους αξίζουν και τα συγχαρητήρια, διότι έμειναν πιστοί στο πλάνο μας, δεν προσέφυγαν σε κάποιο άλλο στυλ παιχνιδιού και δικαιώθηκαν γι’ αυτό εκ του αποτελέσματος. Αυτό το παιχνίδι ανήκει όμως στο παρελθόν και αρχίζουμε ήδη να κοιτάζουμε το επόμενο. Καλή συνέχεια στη Δαμάστα και μιας μου δίνεται η ευκαιρία, θα ήθελα να εκφράσω τα συλλυπητήρια μου στον φίλο μου και συνάδελφο, Γιώργο Βλατά για την απώλεια του πατέρα του.»