Ένας Ηρακλειώτης έριξε στο καναβάτσο την Κ19 του ΟΦΗ (2-0)

Σε ένα ματς ισορροπημένο, χωρίς πολλές ευκαιρίες από τις δυο ομάδες, η Κ19 του ΟΦΗ ηττήθηκε με σκορ 2-0 από την αντίστοιχη του Πανσερραϊκού στις Σέρρες, για την 7η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19.

Η ομάδα του Μανώλη Πατεμτζή  είχε την πρώτη της καλή στιγμή στο 12ο λεπτό, με τον Σταυρόπουλο να κάνει την κεφαλιά και τον Τσομπανίδη να αποκρούει, μετά από εκτέλεση φάουλ του Μ. Χνάρη.

Στο 20′ ο Φανουράκης επιχείρησε σουτ εκτός περιοχής, ενώ στο 25′ ο ίδιος προσπάθησε να νικήσει με κεφαλιά τον γκολκίπερ των γηπεδούχων από την μικρή περιοχή, όμως και στις δυο περιπτώσεις ο Τσομπανίδης επενέβη κρατώντας ανέπαφη την εστία του, με το α’ ημίχρονο να ολοκληρώνεται χωρίς σκορ (0-0).

Ο Πανσερραϊκός προηγήθηκε στο 50′ με ένα Ηρακλειώτη ποδοσφαιριστή να ανοίγει το σκορ. Ο λόγος για  τον Ζανή Τσαγκαράκη που πέρυσι αγωνίστηκε στην ομάδα του Αλμυρού με το νεαρό ποδοσφαιριστή της ομάδας των Σερρών  να νικά σε τετ α τετ τον Μανουσάκη. Στο 80′ ο Μαυρόπουλος έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή και την έστειλε στα δίχτυα της εστίας της ομάδας μας για το 2-0.

Στο 85′ ο Δάρλας σούταρε εκτός περιοχής, με τον αντίπαλο τερματοφύλακα να έχει απάντηση και το 2-0 να είναι το τελικό σκορ.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Μανουσάκης, Σωμαράκης (74′ Νινιράκης), Σημαντηράκης, Κ. Χνάρης, Μπλίντο, Χαραλάμπης (46′ Δάρλας), Τακάκης, Μ. Χνάρης, Αδαμάκης (64′ Συνολάκης), Φανουράκης (70′ Fallatah), Σταυρόπουλος.