Συνεχίζει ακάθεκτος ο Ζαρός – Δύο “στροφές” μακριά από τον τίτλο!

Δύο “στροφές” μακριά από το πρωτάθλημα πλέον ο Ζαρός

Την δεύτερη συνεχόμενη του νίκη πανηγύρισε ο Ζαρός κόντρα στον Δία και πλέον είναι δύο τρίποντα μακριά από την κατάκτηση της κορυφής του 1ου ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Ο Ζαρός επικράτησε με σκορ 0-4 του Δία και βρίσκεται στο +4 από την Ανάληψη με ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ ακολουθεί και το μεταξύ τους ντέρμπι την επόμενη εβδομάδα.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Κοτζαδάκης (2), Φραγκιαδουλάκης και Ξεκαρδάκης.

Ο Ζαρός κατάφερε λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου να βρει το 0-1 με πέναλτι του Κοτζαδάκη στο 43′!

Πέραν του γκολ το πρώτο 45λεπτο είχε τον Ζαρό απόλυτο κυρίαρχο με χαμένες ευκαιρίες από Κοτζαδάκη και Ξεκαρδάκη αλλά και την κατοχή της μπάλας.

Έτσι το αποτέλεσμα ημιχρόνου ήταν το 0-1.

Ο Ζαρός μπήκε το ίδιο δυνατά και στην επανάληψη και έκανε το 0-2 με τον Φραγκιαδουλάκη στο 52′ με σουτ.

Στο 71′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε τρίτο τέρμα μετά από προσωπική ενέργεια και τελείωμα του Ξεκαρδάκη.

Το τελικό 0-4 διαμορφώθηκε στο 87′ για τον Ζαρό με τον Κοτζαδάκη με σουτ.

Δίας: Μαστραντωνάκης, Φουλεδάκης, Παγωνάκης, Γούργουλάς, Χριστιανίδης, Σπανουδάκης, Ανετάκης, Λεμονιάς, Κιαγιαδάκης, Τσιριντάνης, Κουτσαυτάκης

Ζαρός: Λιουδάκης, Σαριδάκης, Καπιζιώνης, Κοκορέλιας, Αλμπαντάκης Ε., Φραγκιαδουλάκης, Κάτελας, Λυκούδης, Σαριδάκης, Κοτζαδάκης Ξεκαρδάκης Β.