Εμφατικό διπλό και επιστροφή στην κορυφή ο Ζαρός

Με εντυπωσιακό τρόπο επέστρεψε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα ο Ζαρός.

Η ομάδα του Φάνη Χαλκιαδάκη ήταν σοβαροί και αποτελεσματικοί και φιλοδώρησε με   τέρματα την Ομόνοια Καλιθέας που δεν μπόρεσε να αντισταθεί στο επιθετικό κρεσέντο του Ζαρού.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από  νωρίς κεφάλι στο σκορ με τον Κοτζαδάκη στο 10 με εντυπωσιακό ψαλιδάκι.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Λυκούδης ανέβασε το δείκτη του σκορ σε 0-2.

Η Ομόνοια μείωσε με εκτέλεση φάουλ του Γεωργαλή στο 32 σε 1-2.

Ο  Ζαρός πήρε ξανά προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Λυκούδη  να σκοράρει με πολύ όμορφο γυριστό σουτ.

Λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου  ημιχρόνου ο Κοτζαδάκης διαμόρφωσε το σκορ σε 1-4.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε με τον Ζαρό να φτάνει σε ένα πέμπτο τέρμα με κεφαλιά του Νίκου Σαριδάκη.

Ομόνοια Καλλιθέας : Κτιστάκης, Σαμπροβαλάκης, Παρασύρης, Δασκαλάκης , Παντούνας, Γεωργαλής, Αξιώτης,Πουλακάκης, Κυπριωτάκης, Καραδάκης , Λιακάκης

Ζαρός: Λιουδάκης, Σαριδάκης, Καπιζιώνης,Κοκορέλιάς, Αλμπαντάκης, Φραγκιαδουλάκης, Κάτελας, Λυκούδης, Κοτζαδάκης, Κλαπάκης, Ξεκαρδάκης