Δεύτερη απώλεια για τον ΠΟΑ… ελέω Σπανού!

Σημειώθηκε η δεύτερη απώλεια της σεζόν για τον ΠΟΑ, ο οποίος αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την ΑΕ Κατσαμπά για την 13η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ!

Με ήρωα τον Μάνο Σπάνο, ο οποίος κατέβασε ρόλά, η ΑΕΚ «Παπαδάκης Κ. Κατασκευαστική» πραγματοποίησε πολύ καλή εμφάνιση και κατάφερε να γίνει μόλις η δεύτερη ομάδα φέτος που οδηγεί τον ΠΟΑ σε απώλεια βαθμών!

Πρώτη καλή στιγμή για τον ΠΟΑ στο 9ο λεπτό, με τον Μανώλη Ρουμπάκη να μπαίνει στην περιοχή και να πέφτει έπειτα από μαρκάρισμα, ξεσηκώνοντας τις διαμαρτυρίες των ανθρώπων του ΠΟΑ, με τον κ. Πατεμτζή να δείχνει «παίζεται».

Ο ΠΟΑ συνέχισε να απειλεί, έχοντας καλές στιγμές με Ρουμπάκη και Καϊμακαμούδη, ενώ αξιοσημείωτο είναι και το σουτ του Ικεότσα από πολύ καλό σημείο, το οποίο κόντραρε στους αμυντικούς της ΑΕΚ.

Λίγο πριν την εκπνοή του πρώτου μέρους, ο ΠΟΑ κέρδισε πέναλτι με τον Φώτη Καϊμακαμούδη, με τον ίδιο να αναλαμβάνει την εκτέλεση και να αστοχεί στο 38ο λεπτό, με αποτέλεσμα το 0-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου στο γήπεδο «Πανεπιστημίου – Περιφέρειας»!

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, η ΑΕΚ ανέβασε κατακόρυφα την απόδοση της και στο 60ο λεπτό κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, με τον Νικήτα Ντελία να παίρνει την κεφαλιά και να ανοίγει το σκορ!

Ο ΠΟΑ δεν πτοήθηκε και κατάφερε να βρει άμεσα το γκολ της ισοφάρισης, με τον Νίκο Λουμπάκη να πηδάει ψηλότερα από όλους και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Σπανού για το 1-1!

Το συγκρότημα του Μηνά Πίτσου έψαξε την ισοφάριση με Καϊμακαμούδη και Ρουμπάκη, αλλά ο Σπανός βρισκόταν σε καταπληκτική ημέρα και κατάφερε να αποσοβήσει ξανά τον κίνδυνο.

Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από έναν βαθμό, με τον ΠΟΑ να κινδυνεύει να βρεθεί και στο -4 από την κορυφή αν ο ΠΑΟΚ κερδίσει!

ΑΕ Κατσαμπά (Ν. Μαστορίδης): Σπανός, Ντελία, Κοζορώνης, Μουρτζάκης, Κάββαλος, Μπέγκα, Κεφαλούκος, Φρρόκου, Καραφωτιάς Τακ., Μανουσάκης, Τάγγινης

ΠΟΑ (Μ. Πίτσος): Ρουμπάκης Ι., Δαμιανάκης, Λουμπάκης, Ρουμπάκης Μ., Παπασπύρος, Καϊμακαμούδης, Βοργιάς, Χαρίτος, Κασσωτάκης, Γιακουμάκης, Ικεότσα