Με Ζερβάκη “οδηγό” στο +10 από τις Ασίτες η Βόνη!

Με δύο γκολ του Ζερβάκη, ένα σε κάθε ημίχρονο σημαντικό εκτός έδρας τρίποντο για την Βόνη

Μία πολύ σημαντική εκτός έδρας νίκη, όσο αφορά την παραμονή στην κατηγορία, πανηγύρισε η Βόνη επικρατώντας με σκορ 0-2 των Ασιτών.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχε ο Ζερβάκης, ένα σε κάθε ημίχρονο, οδηγώντας την ομάδα του στην επιστροφή στις νίκες μετά την εντός έδρας ήττα από την Μινωική.

Από την πλευρά τους οι Ασίτες δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα παρά τις στιγμές που δημιούργησαν με αποτέλεσμα να έχουν μείνει χωρίς νίκη εδώ και δύο ολόκληρους μήνες και να φαντάζει πολύ δύσκολο το έργο τους στην συνέχεια.

Στο 19′ ο Ζερβάκης έβαλε μπροστά την ομάδα του με αποτέλεσμα η Βόνη να προηγείται στο ημίχρονο με σκορ 0-1.

Στο 53′ η Βόνη έκανε δύο τα τέρματα της με σκόρερ και πάλι τον Ζερβάκη και πήρε διαφορά ασφαλείας εν όψει της συνέχειας του παιχνιδιού.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με το 0-2 να μένει ως το τέλος και την Βόνη να παίρνει διψήφια διαφορά από τις Ασίτες.

Ασίτες: Χαραλαμπάκης, Λαδιανός (65′ Κάββαλος), Ζαρκαδούλας, Λαμπράκης (62′ Μανουσάκης), Κοζορώνης, Λιανδράκης, Γιαννακόπουλος (53′ Αποστολάκης), Κοτζαδάκης, Κοπιδάκης, Σταματάκης, Γκεκόλλι

Βόνη: Λάμπρου (46′ Δροσατάκης), Σφακιανάκης, Μυρωδιάς, Δαγκωνάκης, Γριβάκης (39′ Παπαγγελής), Ζερβάκης (74′ Αλεξίου), Καλογερίδης (60′ Σωμαράκης), Κόκκινος (60′ Μυρωδιάς Τ.), Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης