Μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις με Λυδάκη για τον Ανθεστίωνα των… δέκα!

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για τον Ανθεστίωνα και μάλιστα με δέκα παίκτες για περίπου μία ώρα – Παράπονα για την φάση του γκολ από την Βόνη

Πολύ σημαντική εντός έδρας νίκη πανηγύρισε η ομάδα του Θραψανού την 5η στη σειρά αφού επικράτησε με σκορ 1-0 της Βόνης χάρις σε γκολ του Λυδάκη στο 90′!

Στα πρώτα λεπτά το παιχνίδι δεν είχε πολλές μεγάλες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

Ο Ανθεστίωνας λίγο μετά από την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού έμεινε με παίκτη λιγότερο μετά την αποβολή του Χότζα!

Στην συνέχεια εκμεταλλευόμενοι τον παίκτη παραπάνω οι παίκτες της Βόνης απείλησαν με τους Παπακώστα και Ζερβάκη χωρίς όμως να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Στην επανάληψη ο Ανθεστίωνας έφτασε κοντά στο γκολ με τον Μπερνίκου να μην καταφέρνει να βρει το γκολ στο 65′.

Και εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα λήξει χωρίς τέρματα ο Παπακώστας είχε δοκάρι για την Βόνη και στην συνέχεια της φάσης ο Λυδάκης “λύτρωσε” τους γηπεδούχους με γκολ στις καθυστερήσεις και χάρισε μία πολύ σημαντική νίκη για τον Ανθεστίωνα των… δέκα παικτών για σχεδόν μία ώρα παιχνιδιού!

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η Βόνη έχει παράπονα για την φάση του γκολ ότι δεν έπρεπε να μετρήσει λόγω οφσάιντ!

Ανθεστίωνας: Κασσωτάκης, Μακρογιαννάκης, Δρακάκης, Κουρινός, Σαριδάκης, Χρηστάκης (70′ Τρουλάκης), Στρατάκης, Χότζα, Μπερνίκου, Σεραφειμίδης, Λυδάκης

Βόνη: Δροσατάκης, Γελαδάς, Αλεξίου, Μυρωδιάς, Κουκάκης, Παπακώστας, Ζερβάκης, Καλογερίδης (75′ Καλαϊτζάκης) , Σκαρβελάκης (45′ Παπαγγελής), Σταυρακάκης, Βλάχος (75′ Μυρωδιάς)