Καταιγιστικός ο ΠΑΟΚρουσώνα στα Καλέσα, 2-7 τον ΠΑΟ Δειλινών

Ο ΠΑΟΚρουσώνα ήταν καταιγιστικός στα Καλέσα και πέρασε ένα εύκολο απόγευμα επικρατώντας με 2-7 του ΠΑΟ Δειλινών.

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου ο ΠΑΟΚρουσώνα πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Ανωγειανάκη μετά από πάσα του Κουράκη!

Η απάντηση των γηπεδούχων δεν άργησε να έρθει καθώς δέκα λεπτά αργότερα ο Πασσάς έκανε το 1-1 με πλασέ!

Στην συνέχεια ο ΠΑΟΚ “δαιμονίστηκε” και πέτυχε τρία τέρματα μέσα σε λιγότερο από πέντε λεπτά!

Αρχικά ο Τριάντης έκανε το 1-2 μετά από πάσα του Γαρεφαλάκη στο 29′, ο Ανωγειανάκης έδωσε την ασσίστ στον Κουράκη ο οποίος 31′ έκανε το 1-3 και στο 33′ ο Μεμοτσέλα μοίρασε στον Κουράκη για να γίνει το 1-4!

Λίγο αργότερα ο Κεφαλούκος από την άσπρη βούλα μείωσε σε 2-4 για τους γηπεδούχους.

Το “χορταστικό” πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με τον Γαραφελάκη να παίρνει την επαναφορά μετά από επέμβαση του τερματοφύλακα και με σουτ να γράφει το 2-5 για τον ΠΑΟΚρουσώνα, που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στο 80′ ο Κουράκης έκανε το 2-6 για τον ΠΑΟΚρουσώνα σημειώνοντας χατ-τρικ ενώ το τελικό 2-7 διαμορφώθηκε στο 90 με τον Μαγάκη.

Δειλινά: Ξόι, Χασουράκης, Πασσάς, Μιχελάκης, Χεράκης, Νικητόπουλος, Κουναλάκης, Δρακωνάκης, Ροβιθάκης, Κεφαλούκος, Ρεμούνδος

ΠΑΟΚρουσώνα: Βλαχάκης, Στεφανάκης, Μαυροειδής, Παπαδιός, Κανδηλάκης, Τριάντης, Γαρεφαλάκης, Σηφάκης, Μεμοτσέλα, Ανωγειανάκης, Κουράκης