Εντυπωσιακό πέρασμα του Εργοτέλη από το Ατσαλένιο

Εντυπωσιακό διπλό για την ομάδα του Εργοτέλη καθώς επικράτησε του Κεραυνού με 0-4 διπλασιάζοντας τις νίκες στο πρωτάθλημα.

Μόλις με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαπενταλέπτου ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ με τον Σαμπροβαλάκη το οποίο ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη  ο Εργοτέλης κατάφερε τις ευκαιρίες που δημιούργησε να τις κάνει γκολ και έδωσε διαστάσεις θριάμβου στην νίκη του  .

Το 0-2 έγινε στο έγινε στο 52 με δράστη πάλι τον Σαμπροβαλάκη.

Ο δείκτης του σκορ ανέβηκε στο 0-3 με το τέρμα του Ντίσα στο 58 ενώ ο ίδιος ποδοσφαιριστής διαμόρφωσε το τελικό 0-4 στο 65.

Μελανό σημείο στην αναμέτρηση ο τραυματισμός του Μερκουλίδη που μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο εφημερεύον νοσοκομείο,

Χαμένες ευκαιρίες γα τον Κεραυνό με Κιτσίκου και Παπαδάκη

Κεραυνός:Χαχλιουτακης Λέλεκας,Γωνιανάκης, Ρεπανάκης,Ρωμανάκης, Τριαματάκης, Κιτσίκου, Κωνσταντακόπουλος(55 Καλέργης)   Μαυρογιαννάκης(55 Κελαράκης), Ξημεράκης, Παπαδάκης (80 Χατζηνικολάκης)

Εργοτέλης Μιράσι, Μερκουλίδης(45 λτ) Γκούγκα Γωνιανάκης, Τσέρος Κατσαβούνης (55 Παππά) , Κουτάντος,Ντάγια Σφακιανάκης, Χότζα,Ντίσα Σαμπροβαλάκης  (65 Σκούρας)