Έσπασε το ρόδι ο Κεραυνός, 2-1 τον ΠΑΝΟΜ στο Ατσαλένιο!

Το 2023 αποδεικνύεται γούρικο για τον Κεραυνό, με τους νεαρούς πράσινους να παίρνουν την πρώτη τους νίκη στην φετινή Α1 ΕΠΣΗ επικρατώντας με 2-1 του ΠΑΝΟΜ στο Ατσαλένιο!

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, με την πρώτη καλή στιγμή να έρχεται για τους γηπεδούχους στο 10ο λεπτό, όταν ο Ξημεράκης έκανε ωραία προσπάθεια και πάσαρε στον Γωνιανάκη ο οποίος σούταρε λίγο άουτ.

Η απάντηση του ΠΑΝΟΜ ήρθε δέκα λεπτά αργότερα, με τον Μιχάλη Συσκάκη να δοκιμάζει το πόδι του στο 20ο λεπτό, βλέποντας όμως την μπάλα να περνάει άουτ.

Στο 28ο λεπτό ο Κεραυνός κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ, όταν ο Κωνσταντακόπουλος σούταρε εντός περιοχής και βρήκε δίχτυα, κάνοντας το 1-0!

Λίγα λεπτά αργότερα, στο 36ο λεπτό, ο Κεραυνός κατάφερε να πάρει αέρα δύο τερμάτων όταν Γωνιανάκης, Καλλέργης και Κωνσταντακόπουλος άλλαξαν εξαιρετικά την μπάλα, δίνοντας τελικά στον Κεραλάκη ο οποίος με όμορφο τελείωμα, έκανε το 2-0  που ήταν και σκορ ημιχρόνου!

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο ΠΑΝΟΜ μείωσε άμεσα στο σκορ, με τον Ξυλούρη να σκοράρει κόντρα στην παλιά του ομάδα, διαμορφώνοντας το 2-1 στο 50ο λεπτό.

Στο 68ο λεπτό, ο Κωνσταντακόπουλος ανατράπηκε εντός περιοχής, με τον ρέφερι να δείχνει την άσπρη βούλα. Ο Γωνιανάκης, ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ, με το 2-1 να παραμένει στο Ατσαλένιο.

Ο ΠΑΝΟΜ είχε ευκαιρίες με Κουσίδη, Διαμαντάκη και Συσκάκη οι οποίοι όμως δεν κατάφεραν να βρουν δίχτυα, με τα παιδιά του Άρη Μαυρογιαννάκη να πανηγυρίζουν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα!

Κεραυνός (Α. Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Ραπανάκης (64′ Μαυροζαχαράκης), Κουλτζής (64′ Μαυρογιαννάκης), Χρονάκης, Λέλεκας, Κωνσταντακόπουλος (69′ Κουγιός), Καλλέργης, Χριστοδουλάκης, Ξημεράκης (69′ Τσαγκαράκης), Γωνιανάκης, Κελαράκης

ΠΑΝΟΜ (Μ. Κατσούλης): Κορνηλάκης, Ρούκα (46′ Κουσίδης), Τζανάκης, Διαμαντάκης, Κατσούλης, Καφούσης (46′ Παπαδάκης), Ξυλούρης, Μπορμπουδάκης (46′ Κακουλάκης), Συσκάκης, Νίκολλι, Μαυρίδης