Κεραυνός – Ποσειδώνας 3-1: Νίκη με σφραγίδα… Μαυρογιαννάκη

Την τρίτη του νίκη σε 24 παιχνίδια πανηγύρισε ο Κεραυνός, επικρατώντας με 3-1 του Ποσειδώνα στο Ατσαλένιο.

Η ομάδα του Άρη Μαυρογιαννάκη νίκησε και μάλιστα με ανατροπή τον Ποσειδώνα με σκορ 3-1 και έφτασε τους 11 βαθμούς όσους έχει και ο ΠΑΟ Δειλινών.

Το σκορ στο Ατσαλένιο, άνοιξε στο 15ο λεπτό με τον Νικηφόρο να προωθείται και με κοντινή προβολή να νικά τον Αμπατζή για το 0-1.

Στο 25′ ήρθε η αντίδραση από πλευράς Κεραυνού, με τον Αστρινό Μαυρογιαννάκη να σκοράρει μετά από δική του προώθηση στα καρέ του Ποσειδώνα με σουτ από την καρδιά της περιοχής.

Ένας άλλος Μαυρογιαννάκης ο Δημήτρης, πέτυχε την ανατροπή για τον Κεραυνό, σκοράροντας από την “άσπρη” βούλα για το 2-1 στο 44′ δίνοντας προβάδισμα στους γηπεδούχους.

Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε με τον Ποσειδώνα να ψάχνει το γκολ της ισοφάρισης, όμως αντ’ αυτού ο Κεραυνός που κρατούσε το προβάδισμα, κατάφερε να πετύχει και ένα τρίτο τέρμα και να κλειδώσει τη νίκη.

Ο Α. Μαυρογιαννάκης με εκτέλεση φάουλ αυτή τη φορά νίκησε στον Αντωνιδάκη γράφοντας το τελικό σκορ στο 87′.

Στη συνέχεια επικράτησε ένταση ανάμεσα στoυς δύο πάγκους, με αποτέλεσμα να αποβληθούν, ο προπονητής του Κεραυνού, Άρης Μαυρογιαννάκης και ο αρχηγός του, Γωνιανάκης από την πλευρά των γηπεδούχων, ενώ για τους φιλοξενούμενους, πήγε στα αποδυτήρια ο βοηθός του Νικόλα Σουτζή, Σάκης Γεωργόπουλος.

Κεραυνός (Άρης Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Ρεπανάκης, Κουμάκης, Μαυρογιαννάκης Α, Βασιλάκης, Μαυρογιαννάκης Δ,Καλέργης, Λέλεκας, Κεραλάκης, Γωνιανάκης, Κωνσταντακόπουλος

Ποσειδώνας (Νικόλας Σουτζής): Αντωνιδάκης, Κοζυράκης, Παππάς, Ντελάκης, Πλατοκούκης (65′ Καπιζιώνης), Βερούσι (25′ λ.τ Κωνσταντάκης, 65′ Εμμανουήλ),Νικηφόρος, Ασλαμαντζίδης, Θεοδωράκης (55′ Δρίτσας), Καουκάκης, Μαραθιανός