2×2 και κορυφή για τον Μοχό, 2-0 τον Ζαρό!

Πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση, ο Μοχός σκόραρε σε δύο κομβικά σημεία και επικράτησε με 2-0 του Ζαρού, με την ομάδα του Αντώνη Λεκάκη να βρίσκεται ξανά στη κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, μαζί με την Παλιανή!

Αρκετές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου περιλάμβανε το πρώτο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα τις εστίες των Φιλιουδάκη και Μουτζούρη, πέρα από το δοκάρι που είχε ο Μοχός στο 33′ με τον Τσιμηνικάκη.

Και ενώ όλα έδειχναν ότι οι δύο ομάδες θα οδηγηθούν με λευκή ισοπαλία στα αποδυτήρια, ο Ποντίκαλης είχε άλλη άποψη και στο 44ο λεπτό άνοιξε το σκορ για τον Μόχο!

Με την έναρξη του δεύτερου μέρους ο Μοχός βρήκε και δεύτερο γκολ, με τον Κίσσα να εκτελεί τον Φιλιουδάκη και να δίνει προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Μοχός είχε ευκαιρίες να πετύχει και τρίτο τέρμα, με τον Σκουλούδη να χάνει τετ-α-τετ, ενώ και ο Μιχελακάκης δοκίμασε το πόδι του χωρίς να καταφέρει να βρει δίχτυα.

Οι ποδοσφαιριστές του Αντώνη Λεκάκη στην συνέχεια διαχειρίστηκαν το υπέρ τους αποτέλεσμα παρά την πίεση που άσκησαν οι φιλοξενούμενοι και πήραν μία μεγάλη νίκη για να κάνουν το 2X2!

Μοχός (Α. Λεκάκης): Μουτζούρης, Τσιμηνικάκης, Παπουτσάκης, Διαμαντάκης, Γκάρης, Μίχος, Κίσσας, Κεφάκης, Σκουλούδης, Ποντίκαλης, Μιχελακάκης

Ζαρός (Κ. Παντζαρίδης):  Φιλιουδάκης, Λεμονάκης, Γρηγορίου, Νικολαντωνάκης, Σαριδάκης Κ., Αλπαντάκης Β., Καργάκης, Λυκούδης, Γιατρομανωλάκης (60′ Μάτσας), Ρομπάκης, Σαριδακης Ν.