Πάλεψε αλλά έχασε στο τέλος από τον Δούκα ο ΟΦΗ (76-77)

Την δεύτερη συνεχόμενη ήττα της στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής γνώρισε η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ που στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής στον 2ο όμιλο έχασε με 76-77 από τον Δούκα στο Κλειστό του ΒΑΚ.

Το παιχνίδι στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν ισορροπημένο και με την λήξη του βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες με 20-20. Από τα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου όμως ο Δούκας άρχισε να παίρνει δειλά δειλά μια διαφορά η οποία έκλεισε υπέρ του στο +6 με την λήξη του ημιχρόνου με 34-40.

Ο ΟΦΗ δεν μπήκε καλά στο τρίτο δεκάλεπτο με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να αυξήσουν στο 29΄την διαφορά τους στο + 13 (48-61). Κάπως έτσι ο ΟΦΗ βρέθηκε σε όλο το τέταρτο δεκάλεπτο να κυνηγάει το σκορ με τους παίκτες του Β. Ράλλη να ροκανίζουν την διαφορά που είχε πάρει ο Δούκας και να μειώνουν στον πόντο στο 36΄(64-65) αλλά τελικά ηττήθηκε στις λεπτομέρειες στο τέλος χάνοντας με 76-77.

Τα δεκάλεπτα: 20-20, 34-40, 51-62, 76-77