Ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο και δεύτερη συνεχόμενη νίκη για ΠΑΝΟΜ

Σκόραρε και στα δύο ημίχρονα και συνέχισε στις νίκες ο ΠΑΝΟΜ

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γκέγκα που πέτυχε δύο τέρματα ο ΠΑΝΟΜ συνέχισε στις νίκες κόντρα στον μαχητικό Κεραυνό.

Η πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι σημειώθηκε στο 18′ όταν το σουτ του Κεραλάκη μέσα από την περιοχή πέρασε μόλις άουτ.

Με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού μετά από καλή εκτέλεση φάουλ του Νικόλλι, ο Γκέγκα δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή με αποτέλεσμα να περάσει χωρίς κάποια τελική προσπάθεια αυτή η φάση για τους γηπεδούχους.

Στο 35′ ο πολύ μαχητικός Κεραυνός είχε δοκάρι με τον Μαυρογιαννάκη  μετά από εκτέλεση φάουλ, ενώ τρία λεπτά αργότερα ήρθε το γκολ για τον ΠΑΝΟΜ όταν  μετά από πάσα του Νικόλλι στην πλάτη της άμυνας του Κεραυνού, ο Γκέγκα με σουτ έκανε το 1-0!
Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου καθώς δεν άλλαξε κάτι μέχρι την ανάπαυλα.

Στην επανάληψη ο Κεραυνός συνέχισε να παρουσιάζει πολύ καλή εικόνα και να κοντράρει στα ίσα τους γηπεδούχους, όμως ο ΠΑΝΟΜ κατάφερε να φτάσει και σε δεύτερο τέρμα και πάλι με τον Γκέγκα με πλασέ στο 71′ και έτσι “σφράγισε” την νίκη του καθώς μέχρι το τέλος δεν άλλαξε κάτι και το 2-0 ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

ΠΑΝΟΜ: Κανετάκης, Τζανάκης,, Ρούκα, Διαμαντάκης, Μαυρίδης, Κατσούλης, Αντεμισάρης, Φανουράκης, Α. Γκέγκα, Νικόλλι, Συσκάκης

Κεραυνός: Αμπατζής, Ραπανάκης, Μαυροζαχαράκης (46′ Kουλτζής), Μαυρογιαννάκης Α. (75′ Δρακάκης), Βασιλάκης (75′ Δρακάκης), Χριστοδουλάκης (55′ Κωνσταντακόπουλος), Παπαδάκης, Λέλεκας, Κεραλάκης (67′ Ξημεράκης), Μαυρογιαννάκης Δ., Κουγιός