Επαγγελματική νίκη στα Μάλια για τον ΠΑΟΚ που παραμένει στην κορυφή!

Μία ακόμα νίκη που τον κρατάει στην κορυφή της βαθμολογίας πέτυχε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος δυσκολεύτηκε αλλά νίκησε με 0-1 τον ΠΑΝΟΜ στα Μάλια για την 9η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ!

Οι παίκτες του Βασίλη Κρασανάκη βρήκαν τέρμα από πολύ νωρίς, και στην συνέχεια κατάφεραν να διατηρήσουν με απόλυτη επιτυχία το υπέρ τους αποτέλεσμα, που τους κρατάει στην κορυφή και στο +2 από τον δεύτερο ΠΟΑ.

Στην πρώτη του καλή στιγμή στην αναμέτρηση, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Ο Κουράκης επιχείρησε το σουτ με την μπάλα να πηγαίνει στο οριζόντιο δοκάρι, με τον έτερο φορ των «ασπρόμαυρων» Νίκο Μεμοτσέλα να παίρνει το ριμπάουντ και με κεφαλιά από κοντινή απόσταση να κάνει το 0-1 στο 9′!

Ο ΠΑΝΟΜ μετά το γκολ που δέχθηκε στα πρώτα λεπτά έψαξε την απάντηση, με τον Τζιράκη να απειλεί με σουτ μερικά λεπτά αργότερα, το οποίο πέρασε ελάχιστα δίπλα από την εστία του Βλαχάκη.

Το υπόλοιπο του πρώτου μέρους κύλησε με λιγότερο έντονο ρυθμό, με τον ΠΑΟΚ να διατηρεί την πρωτοβουλία των κινήσεων και τις δύο ομάδες να οδηγούνται στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-1.

Η έναρξη του δεύτερου μέρους βρήκε τους φιλοξενούμενους να πατάνε καλύτερα στο γήπεδο, ψάχνοντας το δεύτερο γκολ που θα τους εξασφάλιζε την νίκη και τους τρεις βαθμούς, με την πρώτη καλή στιγμή να έρχεται στο 55′ όταν ο Κανδηλάκης έπειτα από κόρνερ έπιασε την κεφαλιά αλλά ο Κορνηλάκης μπλόκαρε σταθερά.

Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης, ο ΠΑΝΟΜ έψαξε το πολυπόθητο γκολ της ισοφάρισης, έχοντας χαμένες ευκαιρίες με τους Κακουλάκη και Τζιράκη, δίχως όμως να το πετυχαίνει με τον ΠΑΟΚ να παίρνει μία σπουδαία νίκη και να παραμένει στην κορυφή.

ΠΑΝΟΜ (Μ. Κατσούλης): Κορνηλάκης, Διαμαντάκης, Τζανάκης, Μπορμπουδάκης (60′ Νίκολι), Μαυρίδης, Κατσούλης, Καφούσης, Ξυλούρης (70′ Παπαδάκης), Ρούκα, Κακουλάκης (75′ Κόστα), Τζιράκης

ΠΑΟΚ (Β. Κρασανάκης): Βλαχάκης, Στεφανάκης, Βαρδής, Κανδηλάκης, Σηφάκης, Παπαδιός (70′ Μαυροειδής), Τριάντης, Ανωγειανάκης (60′ Γαρεφαλάκης), Κουτσογιαννάκης, Κουράκης, Μεμοτσέλα