Ήττα για τον Πόρο με έντονα παράπονα για την διαιτησία!

Το… πάλεψε στην επανάληψη αλλά η αστοχία και η διαιτησία “στέρησαν” το θετικό αποτέλεσμα στον Πόρο

“Πέταξε” το πρώτο μέρος, εμφανίστηκε μεταμορφωμένος στην επανάληψη αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό για τον Πόρο ώστε να πάρει κάτι θετικό από την αναμέτρηση με το Κερατσίνι με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι το τελικό σκορ με τους γηπεδούχους να έχουν παράπονα από την διαιτησία του Μόσχου και τον βοηθών του.

Το Κερατσίνι από την πλευρά του βρήκε το γκολ μετά τον κακό υπολογισμό της φάσης από τον Ζαφείρη με τον Χαρλέπα στο 24′ και έφυγε με ένα σπουδαίο τρίποντο από το Μαρτινένγκο.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά είδαμε ένα δυνατό παιχνίδι με αρκετές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και χωρίς ευκαιρίες μπροστά από τις δύο εστίες.

Το Κερατσίνι άνοιξε το σκορ με τον Χαρλέπα στο 24’ μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μενδρινού και ασταθή επέμβαση του Ζαφείρη η μπάλα έφτασε στον Χαρλέπα, ο οποίος από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του.

Στην συνέχεια ο Πόρος προσπάθησε να βρει τα πατήματα του και είχε μία καλή στιγμή με τον Παπαδομιχελάκη στο 35′ αλλά δεν κατάφερε να βρει στόχο με αποτέλεσμα το 0-1 να είναι και το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Πόρος μπήκε σαφέστατα ανεβασμένος και απείλησε με τον Πήλιο και τον Νάκα σε δύο περιπτώσεις μέχρι την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού χωρίς όμως να καταφέρει να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης.

Στο τελευταίο μισάωρο του ματς οι γηπεδούχοι ήταν εκείνοι που πίεζαν συνεχώς για την ισοφάριση, όμως ο Καστελλιανάκης σε δύο-τρεις περιπτώσεις, ο Καλαμιώτης λίγο πριν το τέλος και ο Μέμος δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο γκολ που θα έδινε, έστω τον βαθμό της ισοπαλίας στον Πόρο.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι αποβλήθηκε στο 74′ ο τεχνικός του Πόρου, Γιάννης Χατζησεβαστός, με την αποβολή να επιρεάζει και εκείνη τους παίκτες της ομάδας του Πόρου, η οποία έχει παράπονα από την διαιτησία της αναμέτρησης.

Έτσι το τελικό σκορ ήταν το 0-1 με το Κερατσίνι να παίρνει ένα σπουδαίο τρίποντο και τον Πόρο να κάνει το βήμα πίσω με αυτή την ήττα.

Πόρος: Ζαφείρης, Καλαϊτζάκης (83′ Ρέππας), Μπάμπης (20’ λ.τρ. Σημαιάκης), Παπαδομιχελάκης, Αυγουστάκης, Μαγάκης (68′ Γροσδάνης), Μέμος, Καλαμιώτης, Καστελλιανάκης, Νάκας, Κομνηνός (46′ Πήλιος)

Κερατσίνι: Καπούταγλης, Κοντογιαννάτος, Ντούνιας, Μουκίδης, Ματόντο, Χαρίτος, Λούβης, Μενδρινός, Καλαμβόκης, Χαρλέπας (57′ Σαουλιάς), Μαχμουτάι (90′ Κόφφι)