Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο πέρασε και από την έδρα του Ποσειδώνα ο ΠΑΟΚρουσώνα!

Νίκη με δύο γκολ στο τέλος για τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚρουσώνα στην έδρα του Ποσειδώνα

Μπορεί να ζορίστηκε αρκετά κόντρα σε έναν πολύ καλό αντίπαλο, όπως είναι ο Ποσειδώνας, όμως η ομάδα του ΠΑΟΚρουσώνα με το “μέταλλο” νικητή που έχει φέτος πέρασε και από αυτή την δύσκολη έδρα χάρις σε δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης!

Το 0-1 έκανε ο Μεταξάκης στο 80′  και το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο Κανδηλάκης στο 83′!

Το ματς ξεκίνησε με πολύ καλούς οιωνούς καθώς οι δύο ομάδες ήταν αρκετά επιθετικές στο πρώτο εικοσάλεπτο.

Η πρώτη καλή στιγμή στο ματς ήταν το μακρινό σουτ του Καουκάκη, που απέκρουσε με δυσκολία ο Βλαχάκης στο 8′.

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου της αναμέτρησης και μετά από βαθιά μπαλιά του Σηφάκη για τον Μαυροειδή, ο τελευταίος πρόλαβε την έξοδο του Κασαπάκη, έκανε το γύρισμα αλλά έδιωξε τον κίνδυνο ο Μαυράκης που παραχώρησε κόρνερ για τον ΠΑΟΚρουσώνα.

Στο αμέσως επόμενο λεπτό εκτέλεσε το κόρνερ ο Ανωγειανάκης, όμως η  κεφαλιά του Μεμοτσέλα πάνω από τα δοκάρια

Στο 17′ πλάσαρε από θέση τετ α τετ ο Κουράκης, όμως με τα πόδια απομάκρυνε ο Κασαπάκης.

Στο υπόλοιπο του πρώτου μέρους έπεσε πολύ ο ρυθμός με το ματς να πηγαίνει στα δυνατά μαρκαρίσματα και την δύναμη με αποτέλεσμα το 0-0 να μένει μέχρι την λήξη του ημιχρόνου.

Η πρώτη καλή στιγμή της επανάληψης άνηκε και πάλι στον ΠΑΟΚρουσώνα στο 63′ με τον Μεταξάκη να πιάνει ένα δυνατό σουτ από τα όρια της περιοχής και διαγώνια με την μπάλα να μην του κάνει το χατίρι και να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

Τελικά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φτάσουν στο γκολ που άνοιξε το δρόμο για τη νίκη στο 80′ όταν ο Κουράκης μπήκε στην περιοχή από δεξιά και έκοψε την μπάλα στον επερχόμενο Μεταξάκη, ο οποίος μπήκε με την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1 του ΠΑΟΚρουσώνα!

Σαν να μην έφτανε αυτό τρία λεπτά αργότερα η ομάδα του Κρουσώνα έκανε δύο τα τέρματα της μετά από εκτέλεση κόρνερ του Βαρδή και κεφαλιά του Κανδηλάκη!

Μετά το 0-2 δεν άλλαξε κάτι με τον ΠΑΟΚρουσώνα να φεύγει νικητής από την αναμέτρηση και να παραμένει πρώτος στον βαθμολογικό πίνακα.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο ΠΑΟΚρουσώνα τελείωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μεταξάκη στο τέλος με απευθείας κόκκινη κάρτα!

Ποσειδώνας (Ν. Σουτζής): Κασαπάκης, Μαυράκης, Παππάς (84′ Δρίτσας), Ντελάκης, Βερούσι, Πλατοκούκης (68′ Θεοδωράκης), Καουκάκης, Ασλαματζίδης, Μαραθιανός, Καπιζιώνης, Κοζυράκης (88′ Νικηφόρος)

ΠΑΟ Κρουσώνα (Β. Κρασανάκης): Βλαχάκης, Κουτσογιαννάκης, Βαρδής, Παπαδιός, Κανδηλάκης, Τριάντης, Μαυροειδής (56′ Μεταξάκης), Σηφάκης, Μεμοτσέλα, Κουράκης (90′ Γαρεφαλάκης), Ανωγειανάκης (76′ Στεφανάκης)