Ευρεία νίκη και τριάδα για τον Ρωμανό!

Πήρε το τρίποντο με “τεσσάρα” και ανέβηκε στην τρίτη θέση ο Ρωμανός

Τη νίκη με σκορ 4-1 πανηγύρισε κόντρα στην Βόνη ο Ρωμανός και έτσι ανέβηκε στην τρίτη θέση της βαθμολογίας στο +1 από τον Ανθεστίωνα.

Η ομάδα της Ελιάς έφτασε στη νίκη χάρις στα γκολ των Βιτώρου, Νοδαράκη, Λαζανάκη και Κρανιωτάκη.

Από πλευράς Βόνης ισοφάρισε προσωρινά ο Ζερβάκης σε 1-1 στην αρχή της επανάληψης.

Ο Ρωμανός μπήκε δυνατά στο ματς και κατάφερε να “ανοίξει” το σκορ με την συμπλήρωση του πρώτου δεκαλέπτου με τον Βιτώρο από την άσπρη βούλα.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι και το σκορ της ανάπαυλας.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 55′ η Βόνη έφτασε στην ισοφάριση με προβολή του Ζερβάκη, όμως η χαρά της δεν κράτησε για πολύ καθώς λίγα λεπτά αργότερα ο Νοδαράκης έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ τον Ρωμανό με κεφαλιά!

Στο 75′ ο Κρανιωτάκης με σουτ εκτός περιοχής έδωσε προβάδισμα ασφαλείας στον Ρωμανό κάνοντας το 3-1!

Το… κερασάκι στην τούρτα για την νίκη του Ρωμανού έβαλε από την άσπρη βούλα στο 90′ ο Λαζανάκης, διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 για την ομάδα της Ελιάς!

Ρωμανός: Αμπράμοφ, Ανυφαντάκης, Κουκάκης, Παχάκης, Βιτώρος, Μαυρομάτης, Παπαδάκης, Τσιμηνικάκης, Χαλιλάι, Ζαμίδης, Νοδαράκης

Βόνη: Λάμπρου, Αλεξίου, Σκαρβελάκης, Σταυρακάκης, Σωμαράκης (46′ Σωμαράκης), Δαγκωνάκης, Καλογερίδης, Ζερβάκης, Κόκκινος, Μυρωδιάς Γ. (20′ λ.τρ. Μυρωδιάς Τ.), Παπακώστας