Επιστροφή στις νίκες για Ρωμανό – Επικράτηση με Ζαμίδη κόντρα στις Ασίτες

Επιστροφή στα τρίποντα για την ομάδα της Ελιάς

Ο Ρωμανός κατάφερε χάρις στο γκολ του Ζαμίδη να πανηγυρίσει ένα σημαντικό τρίποντο και να διατηρηθεί στα υψηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Το παιχνίδι είχε καλό ρυθμό από την εκκίνηση του με τις δύο ομάδες να έχουν τις καλές τους στιγμές με πρωταγωνιστές του Τζεκόλι και Βιτώρο αντίστοιχα χωρίς όμως να βρουν δίχτυα.

Το γκολ ήρθε τελικά με την συμπλήρωση μισής ώρας παιχνιδιού με τον Ζαμίδη για τους γηπεδούχους!

Η ομάδα της Ελιάς πήρε κεφάλι στο σκορ με την κεφαλιά του Ζαμίδη μετά από κόρνερ με αποτέλεσμα το 1-0 να είναι το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι Ασίτες πίεσαν για την ισοφάριση απείλησαν με του Κοζορώνη και Κοτζαδάκη, όμως δεν κατάφεραν να φτάσουν στο 1-1, που θα τους έδινε κάτι θετικό από την αναμέτρηση.

Από την άλλη πλευρά ο Ρωμανός διαχειρίστηκε το υπέρ του προβάδισμα σωστέ μέχρι το τέλος και θα μπορούσε και εκείνος στις δικές του στιγμές να σκοράρει και να πάρει μαξιλαράκι ασφαλείας.

Τελικά τίποτα δεν άλλαξε με το 1-0 να μένει μέχρι το τέλος και την ομάδα της Ελιάς να επιστρέφει στις νίκες.

Ρωμανός: Αμπράμοφ, Ανυφαντάκης, Παρτάλης, Αρχοντάκης, Βιτώρος (85′ Κιουπάκης), Καρασμανάκης, Μαυρομάτης, Χαλιλάι, Ζαμίδης, Κρανιωτάκης (70′ Λαζανάκης), Νοδαράκης (90′ Γαλανάκης)

Ασίτες: Χαραλαμπάκης, Ζαρκαδούλας, Κάββαλος, Αποστολάκης (55′ Κοζορώνης Δ.), Κοζορώνης Ν. (75′ Κοπιδάκης), Κοτζαδάκης, Λαδιανός, Ρουμπάκης Ε., Ρουμπάκης Κ., Τζεκόλι (55′ Λιανδράκης), Αναστασάκης (75′ Μανωλιτσάκης)