Η παρουσία του Σπύρου Σφυρογιαννάκη και τη νέα σεζόν στον ΠΟΑ θα πρέπει να θεωρείται δεδομένη.
Σε συμφωνία με τον Σπύρο Σφυρογιαννάκη, ήρθε η διοίκηση του ΠΟΑ, με τον 25χρονο μεσοεπιθετικό να παραμένει κάτοικος Ατσαλένιο για δεύτερη συνεχή σεζόν, κάτι που αναμένεται επίσημα ν’ ανακοινωθεί τις επόμενες ημέρες.
Ο Σφυρογιαννάκης που αποτέλεσε μία από τις βασικές επιλογές του ΠΟΑ κατά την περσινή πρωταθληματική σεζόν, σκόραρε 7 τέρματα, με τον Κώστα Φραντζέσκο να τον κρατά στο ρόστερ του, για τη νέα χρονιά, θέλοντας να επενδύσει στην ταχύτητα του στα άκρα της επίθεσης.