Χαλκιαδάκης: «Πρωταρχικός μας στόχος να βελτιώνονται τα νέα παιδιά» (video)

Δείτε το video με τις δηλώσεις του προπονητή του Ζαρού Φάνη Χαλκιαδάκη, μετά την εκτός έδρας νίκη της ομάδας του με 0-1 απέναντι στον Δία.

Ο Ζαρός κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης το μεσημέρι της Κυριακή 9/4 στο γήπεδο Πανεπιστημίου – Περιφέρειας, χάρις στο τέρμα που σημείωσε ο Τάσος Λυκούδης με απευθείας εκτέλεση κόρνερ στο 62ο λεπτό του αγώνα.

Ο προπονητής της Μεσσαρίτικης ομάδας, Φάνης Χαλκιαδάκης έκανε δηλώσεις μετά το τέλος του παιχνιδιού υπογραμμίζοντας ότι ο πρωταρχικός στόχος τους είναι να βελτιώνονται οι παίκτες και να παίρνουν ευκαιρίες τα νέα παιδιά του σωματείου. Παράλληλα για το ματς ανέφερε ότι ήταν μέτριοι στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη βελτίωσαν την απόδοση τους και με το γκολ που πέτυχαν λόγω της ποιότητας και της εμπειρίας του Λυκούδη κατάφεραν να πάρουν τους τρεις βαθμούς.