Έκανε το καθήκον του ο ΠΟΑ (2-0)

Ο ΠΟΑ επικράτησε του Κεραυνού με 2-0 για την 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Ο ΠΟΑ έκανε το καθήκον του κόντρα στον Κεραυνό και σκοράροντας δύο γκολ στο πρώτο μέρος της συνάντησης, επικράτησε με 2-0 για την 25η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ και ανέβηκε ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας παιχνίδι περισσότερο από τον ΠΑΟ Κρουσώνα που υποδέχεται το μεσημέρι της Κυριακής (19/3) τον Ποσειδώνα.

Πρώτη ευκαιρία στον αγώνα για τον ΠΟΑ, με το σουτ του Βοργιά να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αμπατζή.

Τέσσερα λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας του Κεραυνού, επενέβη σε σουτ του Κεφαλούκου και μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια, ενώ στο 16′ προχώρησε σε νέα απόκρουση σε σουτ του Γιακουμάκη.

Στο 22′ ο τερματοφύλακας του Κεραυνού ωστόσο δεν είχε αντίδραση, με τον Γιακουμάκη να γράφει το 1-0 με κοντινό πλασέ.

Στο 28′ ο Νίκος Λουμπάκης έγραψε το 2-0 με σουτ, διπλασιάζοντας το προβάδισμα της ομάδας του, πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίωρο.

Με το σκορ στο 2-0 ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο, με τον ΠΟΑ να διαχειρίζεται το προβάδισμα και να μην ψάχνει με τον ίδιο ζήλο την επίτευξη ενός τέρματος.

Ευκαιρίες για τους παίκτες του Μηνά Πίτσου, οι οποίοι έλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι μέχρι το τέλος, είχαν οι Μπέης και Βοργιάς,

ΠΟΑ (Μηνάς Πίτσος): Γκογκόσης, Νάτος, Λουμπάκης, Κεφαλούκος, Χατζηανδρέου, Κερμενίδης, Σφυρογιαννάκης, Μπέης, Βοργιάς, Λίλος, Γιακουμάκης

Κεραυνός (Άρης Μαυρογιαννάκης): Αμπατζής, Μαυρογιαννάκης, Βασιλάκης, Ρωμανάκης, Λέλεκας, Μαυρογιαννάκης Δ., Κουμάκης, Κωνσταντακόπουλος, Κεραλάκης, Γωνιανάκης, Παπαδάκης