Έφυγε νικητής από τα Ανώγεια ο Ζαρός!

Σπουδαία νίκη μέσα στα Ανώγεια πανηγύρισε ο Ζαρός (1-2) για την 12η αγωνιστική του 2ου Ομίλου της Α2 ΕΠΣΗ.

Το σύνολο του Κώστα Παντζαρίδη, με χρυσό σκόρερ τον Ξεκαρδάκη ανέκτησε το προβάδισμα στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων και κατάφερε να φύγει με το διπλό.

Το σκορ στα Ανώγεια άνοιξε ο Λυκούδης στο 27′ νικώντας με ωραίο σουτ τον Ανταλουδάκη, Στις αρχές του δευτέρου μέρους, ο Αετός έφερε το παιχνίδι ξανά σε ισορροπία με τον Καπετανάκη να σκοράρει σε λάθος εστία και συγκεκριμένα της ομάδας του για το 1-1.

Οι δύο ομάδες έψαξαν στη συνέχεια το γκολ που πιθανότατα θα τους έδωσε τη νίκη, ο Ζαρός δεν τα παράτησε μέχρι το τέλος και ήταν εκείνος που κατόρθωσε να το πετύχει με τον Ξεκαρδάκη να δίνει τη νίκη στους “πράσινους” για το τελικό 1-2 στα Ανώγεια.

Αετός Ανωγείων (Παναγιώτης Λαδουκάκης): Ανταλουδάκης, Κονιός, Δεληγιαννίδης, Κυριακάκης, Χανιωτάκης, Κανταρτζής, Καστρινός, Αγγελής, Κολιοραδάκης, Σπαχής ,Κεφαλογιάννης

Ζαρός (Κώστας Παντζαρίδης): Αλεξάκης, Καπετανάκης, Αλπαντακης Εφ, Σαριδάκης Κ., Λεμονάκης, Γιατρομανωλάκης, Σαριδάκης Ν., Λυκούδης, Μανιαδάκης, Ρομπακης, Ξεκαρδάκης