Ήττα με 3-0 εκτός έδρας από τον Ιωνικό για την Κ17 του ΟΦΗ

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ17 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Ιωνικού, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής της 2ης φάσης του Ε’ Ομίλου του πρωταθλήματος Super League K17.

Ο Κοπανίδης άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους μόλις στο 4ο λεπτό, με τον Γιαλίδη να διπλασιάζει τα γκολ της ομάδας του στο 41′, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το α’ ημίχρονο.

Στο 57′ ο Απαλοδήμας νίκησε τον Κότσι, για το 3-0.

Στο 62′ η ομάδα μας έχασε την ευκαιρία να μειώσει με τον Μπεϊνά να σουτάρει εντός περιοχής και την μπάλα να περνά άουτ, ενώ την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Παντερή στο 90′.

Να σημειωθεί ότι ο Ιωνικός είχε χαμένο πέναλτι στο 88′ με τον Γιαλίδη.

Κ17 ΟΦΗ: Κότσι, Βιδιαδάκης (73′ Τσερεβελάκης), Μπεϊνάς, Κωνσταντακόπουλος, Μπλίντο, Χαραλάμπης (22′ λ.τ. Καστελλιανάκης), Τακάκης, Παντερής, Ντάγια, Πατηράκης (45′ Χαραλαμπάκης), Πατραμάνης (59′ Μιχαλάκης).