“Πεντάρα” για την ΑΕΚατσαμπά με πρωταγωνιστή τον Νικολάου Χ.!

Με χατ-τρικ του Νικολάου Χ. την νίκη η ΑΕΚατσαμπά

Εύκολο απόγευμα για την ΑΕΚατσαμπά, η οποία επικράτησε με σκορ 5-0 των Δειλινών.

Τα γκολ για τους νικητές πέτυχαν οι Νικολάου Χ. (3), Καραφωτιάς Δ. και Φρόκου.

Από την πλευρά τους τα Δειλινά δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από την αναμέτρηση, ούτε να πετύχουν κάποιο γκολ.

Η ΑΕΚατσαμπά ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 20′ με τον Νικολάου Χ. μετά από πάσα του Φρόκου!

Αυτό το γκολ ήταν που έκρινε και το αποτέλεσμα ημιχρόνου καθώς στο δεύτερο μισό του πρώτου 45λεπτου δεν άλλαξε κάτι και έτσι το 1-0 ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα με την συμπλήρωση μίας ώρας παιχνιδιού οι γηπεδούχοι έκαναν δύο τα τέρματα τους με τον Καραφωτιά Δ., ενώ λίγο αργότερα και πάλι ο Νικολάου Χ. διαμόρφωσε και το 3-0!

Ο Νικολάου Χ. ολοκλήρωσε το προσωπικό του χατ-τρικ στο 75′ δίνοντας ακόμη μεγαλύτερες διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του!

Στο 90′ ο Φρόκου διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την ΑΕΚατσαμπά, που εκμεταλλεύτηκε την ανωτερότητα της και έφτασε σε ένα εύκολο τρίποντο.

ΑΕΚατσαμπά: Μήτρου, Καραφωτιάς Α., Νικολάου Π. (60′ Βαρδονικολάκης), Νικολάου Χ. (80′ Κεφαλούκος), Ντελία, Ένο, Καραφωτιάς Δ. (80′ Κάββαλος), Μανουσάκης (80′ Λέλεκας), Τάγγινης (60′ Ζούζουλας), Δάσκος, Φρόκου

Δειλινά: Πλευριτάκης, Στοιχείος (46′ Κανάκης), Χασουράκης (70′ Αράπογλου), Χεράκης, Δρακωνάκης (46′ Ρέππας), Μιχελάκης, Νικητόπουλος (70′ Κουναλάκης), Πασσάς, Λαυρεντίου, Ρεμούνδος, Ροβιθάκης (46′ Μαθιουλάκης)