“Κόλλησαν” στο μηδέν Ανθεστίων και Ποσειδώνας

Χωρίς τέρματα έληξε η αναμέτρηση στο Θραψανό

Την πρώτη του εντός έδρας απώλεια στο φετινό πρωτάθλημα μετά από 5 νίκες στο Θραψανό είχε κόντρα στον Ποσειδώνα ο Ανθεστίωνας.

Η ομάδα του Θραψανού για πρώτη φορά την φετινή σεζόν μένει χωρίς τέρμα στην έδρα της με αποτέλεσμα να έρθει ισόπαλη 0-0 με τον Ποσειδώνα.

Με την συμπλήρωση του πρώτου τέταρτου της αναμέτρησης ο Ποσειδώνας βρήκε γκολ με τον Μαραθιανό, όμως δεν μέτρησε ποτέ καθώς ακυρώθηκε για χέρι με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται για την απόφαση αυτή.

Στο 35′ ο Μαυράκης είχε έναν σοβαρό τραυματισμό καθώς του βγήκε το γόνατο, με το ιατρικό επιτελείο να του το επαναφέρει στην θέση του!

Έτσι ο Ποσειδώνας οδηγήθηκε στην πρώτη του αναγκαστική αλλαγή με τον Παππά να μπαίνει στην θέση του.

Από πλευράς του ο Ανθεστίωνας απείλησε με τον Σεραφειμίδη και τον Χατζάκη, όμως δεν κατάφερε ούτε εκείνος να σκοράρει.

Μέχρι το ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το 0-0 ως αποτέλεσμα ανάπαυλας.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν μεγάλες χαμένες ευκαιρίες δύο φορές με τον Μπερνίκου και μία με τον Τρουλάκη, ενώ ο Ποσειδώνας απείλησε με την σέντρα-σουτ του Παππά στο 80′ να σταματάει στο δοκάρι!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο δεν άλλαξε κάτι με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να μοιραστούν βαθμούς και εντυπώσεις.

Ανθεστίων: Κασσωτάκης, Γιούνγκα (70′ Μακρογιαννάκης), Δρακάκης, Κουρίνος, Σαριδάκης, Σεραφειμίδης, Στρατάκης, Τρουλάκης, Χριστάκης (60′ Ανυφαντάκης), Μπερνίκου, Χατζάκης (60′ Λυδάκης)

Ποσειδώνας: Κασαπάκης, Βερούσι (75′ Καπιζιώνης), Κωνσταντάκης, Μαυράκης (35′ λ.τρ. Παππάς), Κοζυράκης, Πλατοκούκης, Νικηφόρος, Ασλαμαντζίδης, Καουκάκης, Θεοδωράκης (75′ Δρίτσας), Μαραθιανός