Καταιγιστικός στην επανάληψη ο Ανθεστίων, 4-0 τον Ρωμανό!

Ο Ανθεστίων πραγματοποιώντας μία ακόμα εξαιρετική εμφάνιση κυρίως στο δεύτερο μέρος, συνέτριψε 4-0 τον Ρωμανό στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α1 ΕΠΣΗ.

Παρότι δεν ήταν καλή στο πρώτο μέρος, στην επανάληψη η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη παρουσίασε ένα εντελώς διαφορετικό πρόσωπο και έφτασε σε μία άνετη όπως μαρτυρά το σκορ νίκη, τρίτη στον αριθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Αντίθετα ο Ρωμανός είχε πολύ εικόνα στο πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο ήταν να σαν να μην βγήκε από τα αποδυτήρια με αποτέλεσμα να δεχθεί την πρώτη του ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Κώστα Ταβλαδωράκη έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τους Νοδαράκη, Βιτώρο και Αρχοντάκη για να πάρει κεφάλι στο σκορ, δεν εκμεταλλεύτηκε τις φάσεις που του παρουσιάστηκαν, με αποτέλεσμα ο Ανθεστίων στην πρώτη του επίσκεψη στα καρέ του Ρωμανού να ανοίξει το σκορ με τον Φωτόπουλο έπειτα από παράλληλη σέντρα του Κεφάκη για το 1-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 55′ ο Σεραφειμίδης κέρδισε πέναλτι από τον τερματοφύλακα, Σαβουϊδάκη και ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα για το 2-0 του Ανθεστίωνα.

Στο 67′ ο Σεραφειμίδης από σκόρερ έγινε δημιουργός, δίνοντας την ευκαιρία στον Μπερνίκου να σκοράρει για το 3-0.

Στο 74ο λεπτό ο Βιτώρος έστειλε τη μπάλα στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού με εκτέλεση φάουλ, σε αντίθεση με τον Στρατάκη ο οποίος με τον ίδιο τρόπο διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τον Ανθεστίωνα.

Ανθεστίων: Κασσωτάκης, Δρακάκης, Πλαϊτάκης, Γιούγκα (70′ Μακρογιαννάκης), Κουρίνος, Χότζα (46′ Στρατάκης), Χρηστάκης, Κεφάκης (60′ Λυδάκης), Φωτόπουλος, Μπερνίκου, Σεραφειμίδης (75′ Σαριδάκης)

Ρωμανός; Σαβουίδάκης, Κουκάκης, Παχάκης (82′ Παρτάλης), Ανυφαντάκης (46′ λ.τ Μαυρομάτης), Μπαλάφας, Γιακουμάκης, Μόντι (62′ Ζαμίδης), Καρασμανάκης (62′ Κρανιωτάκης), Αρχοντάκης, Βιτώρος, Νοδαράκης.