Α.Ο Αγίας Παρασκευής – Γιούχτας 0-0: Έχασε την ευκαιρία να φύγει με το διπλό!

Ο Γιούχτας έχασε μεγάλη ευκαιρία να φύγει με το διπλό από την έδρα της Αγ. Παρασκευής και έμεινε στο μηδέν για δεύτερο σερί παιχνίδι στον 5ο Όμιλο της Γ’ Εθνικής.

Με καλύτερο ημίχρονο το πρώτο η ομάδα του Νίκου Σουργιά, αγωνίστηκε σύμφωνα με το πλάνο της, ωστόσο δεν τα κατάφερε στην τελική προσπάθεια, με την επανάληψη να ανήκει στην «Σάντα» η οποία έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη.

Ο Γιούχτας έχασε πέναλτι με τον Ροβίθη να μην μπορεί να νικήσει τον Αραμπατζή από τα 11 βήματα, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων σταμάτησε και τον Νύκταρη από θεση τετ-α-τετ.

Στο δεύτερο ημίχρονο σαφώς πιο ανεβασμένη σε σχέση με το πρώτο, η Αγία Παρασκευή απώλεσε σημαντικές ευκαιρίες με τους Κραψίτη, Κατσερή και Μπουτσικάρη για να πάρει το τρίποντο, ωστόσο το δοκάρι και ο Κόλλιας στάθηκαν εμπόδια σε αυτή την προσπάθεια.

Το ματς:

1′ Σέντρα στο ματς!

3′ Σέντρα σουτ του Νύκταρη μπλοκάρει σταθερά ο Αραμπατζής.

5′ Η εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση χτυπάει στα σώματα.

18′ Θα φύγει ψηλά άουτ το σουτ του Κατσερή.

20′ Διαμαρτυρίες για πέναλτι πάνω στον Νύκταρη από τον Γιούχτα, ο Ζέστας λέει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

22′ Ένα σουτ του Κόλια θα περάσει άουτ.

24′ Υπό καλές προϋποθέσεις, επίθεση του Γιούχτα με τον Αζίζι να κλέβει τη μπάλα στα όρια της περιοχής, ωστόσο η συνέχεια δεν ήταν αυτή που έπρεπε από Νύκταρη και Δωματά.

28′ Εκτέλεση φάουλ του Γιαλούση, πολλά μέτρα πάνω από την εστία.

30′ Πέναλτι για τον Γιούχτα! Ο Ροβίθης το κέρδισε και ετοιμάζεται να εκτελέσει.

37΄Ο Νύκταρης μπαίνει στην περιοχή, από αριστερά και βγαίνει σε θέση τετ-α-τετ απέναντι από τον Αραμπατζή ο οποίος αποκρούει το πλασέ που επιχείρησε να κάνει.

51’Απογοητευτική η εκτέλεση του Μπουτσικάρη, μετά από βαθιά μπαλιά στην άμυνα του Γιούχτα.

58′ Μεγάλη ευκαιρία που χάνει ο Κραψίτης για να γράψει το 1-0, μετά από γύρισμα του Γαλανόπουλου.

62′ Δοκάρι για την Αγ. Παρασκευή με τον Μπουτσικάρη.

63′ Ο Κατσερής δεχόμενος τις πρώτες βοήθειες μπήκε αντικανονικά στον αγωνιστικό χώρο, κλέβοντας τη μπάλα από τον Γελαδάρη, με τον Κόλλια πολλά μέτρα μακριά από την εστία του να κάνει τεράστια απόκρουση κρατώντας το μηδέν.

83′ Ο Κόλλιας πήρε την μπουκιά από το στόμα στον Κραψίτη και μπλόκαρε πριν απειληθεί η εστία του.

89′ Φάουλ του Ψαρρά στην καρδιά της άμυνας δεν μπόρεσε να βρεθεί κάποιος στην πορεία της μπάλας.

90′ Εκτέλεση φάουλ από τον Ψαρρά δεν μπόρεσε να τη σπρώξει κανείς στα δίχτυα τη μπάλα.

Τέλος στο ματς. ΑΟΑΠ και Γιούχτας αναδεικνύονται ισόπαλοι 0-0 για την 2η αγωνιστική του 5ου Ομίλου της Γ΄ Εθνικής.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΑΟΑΠ: Αραμπατζής, Κόλιας, Πέτρου, Ριτσωτάκης, Γαλανόπουλος, Λαμπρίδης, Καλογέρας, Σταμούλης, Κατσερής, Μπουτσικάρης, Κραψίτης

Γιούχτας: Κόλλιας, Γελαδάρης, Κορνηλάκης, Γιαλούσης, Τζανής, Πλουσής (78′ Δασκαλάκης), Αργκιλέσι, Νύκταρης (49′ λ.τ Λίτσκας), Δωματάς, Αζίζι (65′ Ψαρράς), Ροβίθης (78′ Κεφαλούκος)