Β΄Εθνική: Νέα βαριά ήττα για τον ΑΟΚ Χανιά από το Αιγάλεω (92-55)

Την 15η ήττα του στο πρωτάθλημα γνώρισε το Σάββατο το μεσημέρι ο ΑΟΚ Χανιά στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής χάνοντας με 92-55 εκτός έδρας από το Αιγάλεω για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος

Πέρα από το πρώτο δεκάλεπτο όπου η ομάδα των Χανίων αντιστάθηκε κάπως στη συνέχεια στο δεύτερο δεκάλεπτο το Αιγάλεω με επιμέρους σκορ 28-4 καθάρισε ουσιαστικά τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο όταν με τη λήξη του προηγήθηκε με 52-24

Τα Δεκάλεπτα: 24-20, 52-24, 73-41, 92-55

Αιγάλεω (Καραχάλιος, Φράπας): Αβραμίδης 7, Κουμάνταρος 5 (1), Κόκκαλης 3, Νικολιδάκης 6, Οικονομόπουλος Κ. 2, Μαράντης 7 (1), Χαϊκάλης 7 (1), Καρασταμάτης 8 (2), Παπαδολιάς 2, Οικονομόπουλος Α. 11 (3), Κουκουνιάς 22, Μαλτέσιος 11

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Γρηγοριάδης, Σκέμπι, Αλεξίου 4, Κουκλάκης 3 (1), Ιωακειμίδης 19 (3), Τασιούλης, Κουτσαντωνάκης 4, Πρέλεβιτς 25 (3)