Βαριά ήττα από τον Παναθηναϊκό και για την Κ19 του ΟΦΗ (3-0)

Την ήττα με σκορ 3-0 γνώρισε εκτός έδρας η Κ19 του ΟΦΗ από την αντίστοιχη του Παναθηναϊκού στο αθλητικό κέντρο “Γ. Καλαφάτης”, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Super League K19.

Οι “πράσινοι” άνοιξαν το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Λάζαρη. Στο 18′ ο Σπαθάρης διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του.

Ο ΟΦΗ είχε την πρώτη του καλή στιγμή στο 30′, με το σουτ του Φανουράκη από το ύψος της μεγάλης περιοχής να καταλήγει άουτ.

Στο β’ ημίχρονο ο ΟΦΗ ανέβασε ρυθμούς και δημιούργησε ευκαιρίες, χωρίς όμως να μετουσιώσει σε γκολ κάποια από αυτές.

Στο 60′ ο Σταυρόπουλος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ, με τον Καρακασίδη να έχει απάντηση, ενώ το ίδιο συνέβη πέντε λεπτά αργότερα στην προσπάθεια του Φαϊτάκη.

Στο 78′ ο Παναθηναϊκός κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεση του οποίου ανέλαβε ο Ναλιτζής, νικώντας τον Καλαφάτη για το 3-0.

Μόλις δυο λεπτά αργότερα ο Φανουράκης είδε τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων να του λέει “όχι”, με το 3-0 να παραμένει μέχρι το σφύριγμα της λήξης.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Καρανδινός (80′ Τσερεβελάκης), Σημαντηράκης (46′ Μπλίντο), Σέχου, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (80′ Τακάκης), Φανουράκης, Αδαμάκης (70′ Μερκούρης), Σταυρόπουλος (65′ Πορτοκαλλίδης), Φαϊτάκης.