Βαριά εκτός έδρας ήττα για τον ΟΦΗ από το Π. Φάληρο, νέα ήττα και για τον Α.Ο.Κ Χανιά

Την τρίτη συνεχόμενη ήττα του στο πρωτάθλημα της Β΄Εθνικής μπάσκετ γνώρισε το Σάββατο ο ΟΦΗ χάνοντας με 70-50 από το Παλαιό Φάληρο στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου του Νότου.

Ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να μπει ποτέ στο ματς και ηττήθηκε φυσιολογικά καθώς ήδη στο ημίχρονο έχανε με 40-28 και η διαφορά αυτή παρέμεινε στα ίδια επίπεδα και στο τρίτο δεκάλεπτο με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 55-42 και στο τέταρτο δεκάλεπτο να αυξάνουν και άλλο την υπέρ τους διαφορά κερδίζοντας δίκαια με 70-50 σε ένα ματς όπου ο ΟΦΗ ήταν πολύ κακός επιθετικά με τον Λιανό μόνο να φτάνει σε διψήφιο αριθμό πόντων.

Τα δεκάλεπτα: 16-9,40-28,55-42,70-50

Παλαιό Φάληρο (Μάνος): Σκορδος 6, Δριτσας 14(4), Κομποδιετας 11(2), Πατσατζοπουλος 7, Μαχαιρας 13, Μπολατογλου 6(2), Καλιανιωτης 3, Οικονομόπουλος, Μαγιτομπε 10(2).

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Μποχωρίδης 8(1), Μπουλάτοβιτς 8(2), Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης 3(1), Πέτρου 3(1), Λιανός 12, Σταμπουλής 7(1), Αναστασάκης 2, Πάλλης 4, Θεοδωρίδης 3(1), Φρογάκης.

Νέα ήττα συντριβή για τον Α.Ο.Κ Χανιά

Εκτός έδρας ήττα και μάλιστα πολύ βαριά γνώρισε και ο Α.Ο.Κ Χανιά από τον Δούκα χάνοντας με 84-43 με την κρητική ομάδα να αντέχει μόνο για ένα ημίχρονο απέναντι στον Αθηναϊκό σύλλογο.

Αυτή ήταν η 5η συνεχόμενη ήττα για την Χανιώτικη ομάδα που συνεχίζει να βρίσκεται καθηλωμένη στην τελευταία θέση του πρωταθλήματος.

Τα δεκάλεπτα: 18-11, 37-25, 58-31, 84-43

ΑΣΕ Δούκα (Σορώτος): Μουάτσος 2, Μαραγκόπουλος 5 (1), Στεργίου 4 (1), Κοψιάς 5, Γεωργιάδης 6, Μιχαήλ 9, Λιβανός 15, Χατζής 4, Μαλτέζος 20, Λάκκας 12 (1), Τσιτσιγιάννης 2.

ΑΟΚ Χανιών: Βολτυράκης, Γρηγοριάδης 10 (2), Μακρίδης, Πατεράκης 9 (1), Αλεξίου, Κουπλάκης 13 (2), Δουγάλης, Ιωακειμίδης 7, Κουτσαντωνάκης 4, Καμπάκας