Γ΄Εθνική: Συνεχίζει ακάθεκτος ο Εθνικός πέρασε με διπλό επί της Αγίας Παρασκευής (0-2)

Την πολύ καλή πορεία του στον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής συνέχισε το Σάββατο ο Εθνικός ο οποίος στο ματς που άνοιξε την αυλαία της 25ης αγωνιστικής κέρδισε με 0-2 την Αγία Παρασκευή.

Η ομάδα του Πειραιά κατάφερε να πάρει τη νίκη πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν δοκάρι στο 18΄με τον Αντωνίου , με τον Ζωγραφάκη στο 40΄να κάνει το 0-1 με εκτέλεση φάουλ.

Το τελικό 0-2 διαμορφώθηκε στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα και πάλι από εκτέλεση φάουλ αυτή την φορά από τον Μακρυγιάννη στο 62΄.

Μετά από τη σημερινή νίκη που ήταν η 16η για τον Εθνικό στο πρωτάθλημα η ομάδα του Πειραιά που δύσκολα θα χάσει τη δεύτερη θέση ανέβηκε στους 56 πόντους , με την Αγία Παρασκευή να παραμένει στους 16 έχοντας σχεδόν αποχαιρετίσει την κατηγορία.