Καθάρισαν οι «καινούριοι» για τον Γιούχτα, 2-0 τον ΑΟΑΝ!

Νικητής της Κρητικής Μονομαχίας αναδείχθηκε ο Γιούχτας, με τους «πράσινους» να πραγματοποιούν μία μεστή εμφάνιση και να επικρατούν με 2-0 του ΑΟΑΝ για την 12η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής, έχοντας σε πολύ καλή μέρα τα καινούρια του μεταγραφικά αποκτήματα!

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο, με τον ΑΟΑΝ να ξεκινάει καλύτερα και να έχει καλές στιγμές με Μελισσόπουλο και Μηνά, ενώ ο Γιούχτας προς το τέλος του πρώτου μέρους ανέβασε την απόδοση του, απειλώντας με Δ. Πλουσή και Ροβίθη.

Στο δεύτερο μέρος ο Γιούχτας μπήκε ιδανικά, με τον Νίκο Βρεττό να σκοράρει στο ντεμπούτο του και να κάνει το 1-0, ενώ στην συνέχεια περιορίστηκαν οι καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες, με τον Κίσσα να σφραγίζει την νίκη του Γιούχτα στο 93’!

Tο ματς:

1’ Το παιχνίδι στις Αρχάνες ξεκίνησε!

10’ Μοιρασμένη η κατοχή στο πρώτο δεκάλεπτο, καμία απειλή για τις δύο εστίες μέχρι στιγμής

11’ Απειλεί ο ΑΟΑΝ, βαθιά μπαλιά του Πυθαρούλη, ο Πλουσής βρέθηκε σε καλό σημείο αλλά τον πρόλαβε ο Γιαλούσης.

14’ Τεράστια στιγμή για τον ΑΟΑΝ! Λάθος στην άμυνα του Γιούχτα, ο Μελισσόπουλος λίγο έλειψε να σκοράρει, αλλά ο Τζανής πάνω στην γραμμή αποσόβησε τον κίνδυνο!

19’ Και άλλη καλή στιγμή για τον ΑΟΑΝ! Ωραία συνεργασία στον άξονα, σουτ του Μελισσόπουλου λίγο δίπλα από το δοκάρι του Χρήστου!

28’ Ξαφνικό σουτ του Χύσι, δεν απειλείται ο Χρήστου

31’ Πρώτη καλή στιγμή για τον Γιούχτα, με τον Ροβίθη να επιχειρεί το τακουνάκι έπειτα από πάσα του Πλουσή, με τον Γιαγκιόζη να διώχνει σε κόρνερ.

33’ Νέα καλή στιγμή για τον Γιούχτα, αυτήν την φορά με σουτ του Δομίνικου Πλουσή, που όμως κατέληξε άουτ.

39’ Σουτ από τον Βασίλη Πλουσή σε κόρνερ ο Χρήστου

41’ Έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς Γιούχτα για χέρι του Τσανάι σε σουτ του Δωματά

43’ Δύο σου μέσα σε ένα λεπτό από Γελαδάρη και Δωματά, και τα δύο στην αγκαλιά του Γιαγκιόζη

44’ Σουτ του Φουκαράκη έπειτα από ωραία συνεργασία με Χύσι, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

45+1’ Ημίχρονο στο 0-0.

46’ Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

55’ ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Γιούχτα! Ο Νίκος Βρεττός βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και πλάσαρε τον Γιαγκιόζη για να κάνει το 1-0, με τον ΑΟΑΝ να διαμαρτύρεται για οφσάιντ!

69’ Ο ΑΟΑΝ ισοφαρίζει με τον Μηνά, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως επιθετικό φάουλ!

74’ Δυνατές μονομαχίες στον αγωνιστικό χώρο, με το 1-0 να παραμένει!

78’ Πιέζει για την ισοφάριση ο ΑΟΑΝ, χωρίς όμως επιτυχία

91’ Πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο παιχνίδι

92’ Συρτό σουτ του Ροβίθη, αποκρούει στην αριστερή του γωνία ο Γιαγκόζης!

93’ ΓΚΟΟΟΛ για τον Γιούχτα! Ο Κίσσας στο 93′ σφραγίζει την νίκη!

96’ Τέλος στο ματς, μεγάλη νίκη για τον Γιούχτα με 2-0!

Οι συνθέσεις:

Γιούχτας (Ν. Σουργιάς): Χρήστου, Γελαδάρης, Ψαρράς (74’ Κίσσας), Τζανής, Γιαλούσης, Αργκιλέσι, Πλουσής, Δωματάς (81’ Δασκαλάκης), Ροβίθης (95’ Ρουσσάκης), Νύκταρης (74’ Κοντογιάννης), Βρεττός (81’ Αζίζι)

ΑΟΑΝ (Γ. Κούτσης): Γιαγκιόζης, Κίτος, Δολαψάκης (84’ Νοκάι), Τσανάι, Πυθαρούλης, Πλουσής (88’ Κότσις), Χύσι,  Φουκαράκης, Μηνάς, Λίτσκας (61’ Μποτέ), Μελισσόπουλος