Γιούχτας Κ19: Καλή εμφάνιση αλλά ήττα στο 97΄από τον Ιωνικό

Σε ένα πολύ ανταγωνιστικό παιχνίδι, η Κ19 του Γιούχτα  ηττήθηκε 1-0, με γκολ στο 97’ από την αντίστοιχη ομάδα του Ιωνικού για το πρωτάθλημα Κ19 της Super League 2.

To ματς

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με τον Γιούχτα να χάνει μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Κατσούρη. Στην επανάληψη η ομάδα του Λ. Τιτομιχελάκη , ήταν περισσότερο απειλητική, ιδίως στις αντεπιθέσεις με αποκορύφωμα την μεγάλη χαμένη ευκαιρία του Κατσαρού στο φινάλε (93’) όπου θα μπορούσε να είχε χαρίσει την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα για τον Γιούχτα.

Το γκολ του Ιωνικού ήρθε κυριολεκτικά στην εκπνοή του αγώνα και ενώ είχαν ήδη παιχτεί τα επιπλέον λεπτά των καθυστερήσεων, ο διαιτητής αφήνοντας το παιχνίδι να εξελιχθεί, δημιουργήθηκε μια σύγχυση στην άμυνα της ομάδας του Γιούχτα και με μια κεφαλιά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να πάρουν την νίκη.

Ιωνικός: Μπιτζίνης, Νικόπουλος, Zguris, Μάλλης, Σάνκα, Λεμονίδης, Σουλιώτη, Elezi, Τσολλάκου, Αυλωνίτης, Ντόβας

Γιούχτας: Δροσατάκης, Μαυροζαχαράκης, Γκίνη, Τάσος, Ντουλάκης, Πολύδωρος (Τσαλόπουλος 75’) Κωστάκης (Παγούδης 81’), Ντάγια, Κατσούρι (Παπαδάκης 81’) Καρπαθάκης, Μηναδάκης (Κατσαρός 57’)