Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Επέστρεψε στις νίκες και έφυγε με σπουδαίο διπλό από τα Γρεβενά ο ΟΦΗ

Μετά την εντός έδρας ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής από τον Αστέρα Τρίπολης η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ επέστρεψε με εντυπωσιακό τρόπο στις νίκες στο πρωτάθλημα της Α΄Εθνικής κερδίζοντας με 0-3 στα Γρεβενά τις Σειρίνες για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Με αυτή τη νίκη ο ΟΦΗ σκαρφάλωσε και πάλι στη 2η θέση του πρωταθλήματος έχοντας 27 πόντους έναντι 25 του Παναθηναϊκού και βρίσκεται στο -6 από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

Στο πρώτο ημίχρονο, ο ΟΦΗ δεν κατάφερε να σκοράρει και οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 0-0.

Στην επανάλληψη, όμως, ο ΟΦΗ μπήκε δυνατά και η Ριμπάνσκα με δυο γκολ σε 6 λεπτά (56′ και 62′), έφερε τον ΟΦΗ στο 0-2, δίνοντας του, αβαντάζ νίκης.

Με γκολ στο 90′ η Μουστάκ, έδωσε διαστάσεις στο διπλό του ΟΦΗ, στα Γρεβενά.

Με τη νίκη αυτή, ο ΟΦΗ συνεχίζει στην τριάδα και πλέον βλέπει το μεγάλο ντέρμπι με την ΑΕΚ, που θα γίνει την Κυριακή 21/1, 2μμ στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο.

ΟΦΗ (Kώστας Παντζαρίδης): Gurter, Παπακωσταντή, Κουκουλάκη, Σηφάκη, Κυδωνάκη, Πέιου, Ζέρβα, Δρακογιαννάκη, Mustaq, Αεράκη, Rybanska.

Επαιξαν και οι Πατερνά, Γουνάκη, Κατιρτσίδου.