Γυναικείο ποδόσφαιρο: Μεγάλη νίκη για τον ΟΦΗ, 3-2 τα Τρίκαλα

Σημαντική νίκη και μάλιστα με ανατροπή κατάφεραν να πάρουν τα κορίτσια του ΟΦΗ, που νίκησαν για την εξ αναβολής 7η αγωνιστική, τα Τρίκαλα με σκορ 3-2, στο ΒΑΚ.

Στο 7ο λεπτό οι φιλοξενούμενες μπήκαν σε θέση οδηγού χάρη σε γκολ που σημείωσε η Μπουζίνου με τον ΟΦΗ μέσα σε δύο λεπτά να απαντάει με τη Ριμπάνσκα που έγραψε το 1-1.

Στο 24′ η Μπετανκούρ έβαλε ξανά μπροστά τα Τρίκαλα (1-2) και στο 35′ οι ασπρόμαυρες έφεραν και πάλι το παιχνίδι στα ίσια, με τη… συνήθη ύποπτο Ριμπάσνκα που έγραψε το 2-2 και επανέφερε τις ισορροπίες στο ματς.

Στο 74′ ο διαιτητής Ψιλιτέλης από τα Χανιά καταλόγισε πέναλτι υπέρ των Τρικάλων, με εκτελέστρια τη Μπετανκούρ. Η τερματοφύλακας του ΟΦΗ απέκρουσε όμως στην συνέχεια η Μπετανκούρ, σε προσπάθειά της να σκοράρει, τραυματίστηκε σοβαρά με την ομάδα της να εκφράζει φόβους ακόμα και για χιαστό.

Στο 84′ ήταν σειρά του ΟΦΗ να κερδίσει την εσχάτη των ποινών με την Καλαμπέροβα. Η Ριμπάνσκα το εκτέλεσε εύστοχα και πέτυχε τρίτο τέρμα για τον ΟΦΗ αλλά και προσωπικό της.

Οι ασπρόμαυρες μετά από αυτή τη νίκη βρίσκονται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.