Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Πετούσε φωτιές με τον Ιάλυσο ο ΟΦΗ (7-0)

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα της Α΄Εθνικής γυναικών σημείωσε την Παρασκευή το βράδυ στο γήπεδο του Κρουσωνα η ομάδα του ΟΦΗ η οποία επικράτησε με το εντυπωσιακό 7-0 των Τριάντων Ιάλυσου για την 4η αγωνιστική του Νοτίου Ομίλου.

Η ομάδα του Σταμάτη Μαματζάκη με αυτή τη νίκη έφτασε τους  πόντους και πλέον περιμένει το μεγάλο αυριανό κρητικό ντέρμπι του Μαρτινέγκο ανάμεσα στον Εργοτέλη και την πρωτοπόρο ΡΕΑ για να δει σε ποια θέση θα βρεθεί μετά και την ολοκλήρωση της 4ης αγωνιστικής

Στον καθαρά αγωνιστικό τομέα η Χαμαλίδου με δύο γρήγορα γκολ στο 8΄και το 13΄έδωσε ισχυρό προβάδισμα στον ΟΦΗ από το ξεκίνημα του ματς με την Ριμπάνσκα να σημειώνει άλλα δύο τέρματα στο 24΄και στο 29 ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 4-0 με την κρητική ομάδα να πετυχαίνει και πέμπτο τέρμα πριν την λήξη του πρώτου μέρους με σκόρερ την Ποστόλ στο 31΄, αλλά και ακόμη ένα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου με την Αραβιάκη να κάνει το 6-0.

Από εκεί και πέρα και με το σκορ στο 6-0 ο ΟΦΗ λογικό ήταν να κατεβάσει στροφές στο δεύτερο ημίχρονο στο οποίο όμως κατάφερε να σημειώσει ακόμη ένα τέρμα με την Κυδωνάκη στο 53΄να διαμορφώνει το τελικό 7-0.

ΟΦΗ: Ζαχαρίου, Παπακωνσταντή, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέϊου, Τριβυζάκη, Κυδωνάκη, Καραλουκά, Ποστόλ, Χαμαλιδου, Ριμπάνσκα

Έπαιξαν και οι: Αραβιάκη, Μανιά, Σηφάκη, Τοπάλ και Δαφέρμου