Γυναικείο Ποδόσφαιρο: Aνώδυνη ισοπαλία του ΟΦΗ στην Καστοριά στο +2 από τον Παναθηναϊκό (1-1)

Δύο βαθμούς άφησε η γυναικεία ομάδα ποδοσφαίρου του ΟΦΗ την Κυριακή το μεσημέρι στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Καστοριά στα πλαίσια της 22ης αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α΄Εθνικής καθώς έμεινε στο 1-1 με την ομώνυμη ομάδα.

Παρά το γεγονός ότι το συγκρότημα του Κ. Παντζαρίδη δεν κατάφερε να κερδίσει μπόρεσε και με την ισοπαλία να πάρει ένα πολύτιμο πόντο και να αυξήσει την διαφορά του από τον τρίτο Παναθηναϊκό στο +2 από την στιγμή που οι “πράσινες” ηττήθηκαν χθες με 1-2 εντός έδρας από τον Αστέρα Τρίπολης.

Στον καθαρά αγωνιστικό τομέα η γηπεδούχος ομάδα ήταν αυτή που άνοιξε πρώτη το σκορ με τον ΟΦΗ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του δευτέρου ημιχρόνου να σημειώνει το τελικό 1-1 με την Κυδωνάκη μετά από ασίστ της Κουκουλάκη.

ΟΦΗ: Γκούρτνερ, Πατερνά, Κουκουλάκη, Κυδωνάκη, Σηφάκη, Πέίου, Δρακογιαννάκη, Ζέρβα, Αεράκη, Μουστάκ, Μπριάνα.

Αγωνίστηκαν και οι: Kωνιωτάκη, Πλατανιά, Γουνάκη, Ριμπάνσκα.