Δεν “Χ”άρηκε κανείς στο Δαμάστα – ΑΕΚατσαμπά

Με τέρματα αλλά χωρίς νικητή έληξε η αναμέτρηση στην Δαμάστα

Δεν υπήρξε νικητής στο παιχνίδι της Δαμάστας με την ΑΕΚατσαμπά καθώς παρ’ ότι οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο μέρος, οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στην αρχή της επανάληψης και έτσι το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από ένα βαθμό.

Τα γκολ πέτυχαν οι Βατσινάς για την Δαμάστα και Νικολάου Π. για την ΑΕΚατσαμπά.

Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι πατούσαν καλύτερα με μεγαλύτερη τους στιγμή την ευκαιρία του Αποστολάκη μέχρι βεβαίως το γκολ που του έδωσε το προβάδισμα.

Ο Βατσινάς άνοιξε το σκορ για την Δαμάστα στο τέλος του πρώτου μέρους και την οδήγησε προηγούμενη στα αποδυτήρια με το σκορ στο υπέρ της 1-0.

Η απάντηση για την ΑΕΚατσαμπά δεν άργησε να έρθει με τον Νικολάου Π. στην αρχή της επανάληψης και πιο συγκεκριμένα στο 50′ να διαμορφώνει το 1-1.

Μετά την ισοφάριση οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία και είχαν κάποιες καλές στιγμές χωρίς όμως να πετύχουν κάποιο δεύτερο τέρμα.

Το ίδιο έγινε προς το τέλος του παιχνιδιού και με τους γηπεδούχους στις δικές τους ευκαιρίες.

Στα εναπομείναντα λεπτά λοιπόν δεν άλλαξε κάτι με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος και τις δύο ομάδες να παραμένουν ισόβαθμες στην βαθμολογία καθώς πήραν από ένα βαθμό η κάθε μία.

Δαμάστα (Δ. Κόκκινος): Χατζιδάκης, Μηλιαράκης, Αποστολάκης, Σερλιδάκης, Πεταλάκης, Κόκκινος, Ταμπάκης (60′ Ρουμπάκης) , Κουτσοποδιώτης (80′ Κωστάκης), Βατσινάς, Τζουβάρας, Τσιντάρης (60′ Κλαπάκης)

ΑΕΚατσαμπά (Γ. Φινοκαλιώτης): Σπανός, Καραφωτιάς, Μουρτζάκης, Νικολάου Π., Ντελία, Ένο, Κεφαλούκος (75′ Βαρδονικολάκης), Μανουσάκης, Ζούζουλας, Νικολαόυ Χ. (75′ Τάγγινης), Φρόκου