Δεν τα κατάφερε απέναντι στον ισχυρό Πρωτέα ο ΟΦΗ (65-83)

Την ήττα με 65-83 στο Κλειστό του ΒΑΚ από τον ισχυρό Πρωτέα Βούλας υπέστη η ομάδα μπάσκετ του ΟΦΗ το Σάββατο το απόγευμα στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Β΄Εθνικής κατηγορίας μπάσκετ.

Το ματς ήταν εξ΄αρχής δύσκολο για τον ΟΦΗ που όμως στη βαθμολογική θέση που βρίσκεται δεν έχει την πολυτέλεια να ξεχωρίζει παιχνίδια αλλά η διαφορά ποιότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής από το πρώτο δεκάλεπτο όπου ο ΟΦΗ βρέθηκε να χάνει με 16-32.

Ανάλογα κύλησε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τον Πρωτέα να ανοίγει και άλλο την υπέρ του διαφορά και να κλείνει το ημίχρονο προηγούμενος με 26-52.

Ο ΟΦΗ έδειξε να αντιδράει κάπως στο τρίτο δεκάλεπτο όταν με την λήξη του μείωσε το σκορ στο -14 (45-59), αλλά δεν κατάφερε στο τέταρτο δεκάλεπτο να συνεχίσει την αντεπίθεση του με αποτέλεσμα οι φιλοξενούμενοι να πάρουν στο τέλος μια άνετη νίκη με 65-83.

Τα δεκάλεπτα: 16-32, 26-52, 45-59, 65-83

ΟΦΗ (Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 9, Μποχωρίδης 21(3),Λάππας, Τσερκιτζόγλου 6(1), Πρωτογεράκης 2, Σταμπουλής 12(1), Πάλλης 3, Αναστασάκης 2, Θεοδωρίδης, Μπουμπάρης 10.

Πρωτέας Βούλας: Φιλίππου 5(1), Τσακναρίδης, Κυρίλης 25(1), Παπαδάκος 1, Καραμαλέγκος 3(1), Ματσάγγος 18(2), Γαργάλης 13(2), Σκορδάς 11, Καραμαλέγκος 6(1), Βλάχος 3, Wisniewski 2.