Δεν τα κατάφερε εκτός έδρας απέναντι στη Μαρκό ο ΑΟΤυμπακίου (3-0)

Την ήττα με 3-0 από την Μαρκό γνώρισε την Κυριακή το απόγευμα ο ΑΟΤυμπακίου σε ματς που έγινε στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής του 5ου ομίλου της Γ΄Εθνικής

Η ομάδα της Μεσαράς αν και στάθηκε καλά στον αγωνιστικό χώρο βρήκε απέναντι της ένα πολύ δυνατό σύνολο που είχε ουσιαστική παρουσία στο γήπεδο και άξιζε το τριποντο της νίκης

Το Τυμπάκι απείλησε πρώτο με κεφαλιά του Βακράκου που πέρασε λίγο άουτ ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 19΄η Μαρκό άνοιξε το σκορ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Νατσιόπουλου

Ο ΑΟΤυμπακίου δεν αιφνιδιάστηκε απο το 1-0 και είχε μια καλή στιγμή για να ισοφαρίσει στο 30΄με εκτέλεση φάουλ που πέρασε λίγο άουτ ενώ στο 45΄οι άνθρωποι της Μεσαρίτικης ομάδας διαμαρτυρήθηκαν για πέναλτι που δεν τους δόθηκε σε χέρι παίκτη της Μακρό μέσα στην περιοχή μετά από φάουλ του Κουρουθιανάκη

Στο δεύτερο μέρος ο ΑΟΤ έμεινε κάπως από δυνάμεις και αυτό το εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι που νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο και πιο συγκεκριμένα στο 50΄διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Κράσι ενώ στο 62΄κλείδωσαν ουσιαστικά τη νίκη τους με το γκολ του Μπελέρη

Μαρκό: Βουτσελάς, Μουσταφίδης, Φλώρος, Λαμπρόπουλος, Τσίκλος, Μπελέρη, Γκεμίσης, Χάϊδος, Κράσι, Νατσίοπουλος, Βασιλειάδης

ΑΟ Τυμπακίου: Δημαράκης, Λούσι, Κουρουθιανάκης, Γιαννικάκης (75΄Καργάκης Α), Βρεττος, Μειρέλες, Γκελοσάνι(75΄Παραθυράς), Σένκα (85΄Σπυριδάκης), Τριανταφυλλίδης, Παπανδρέου(55΄Ζαφείρης), Βακρακος(86΄Καργάκης Στέλιος)