Δεν τα κατάφερε στη Νάξο ο Εργοτέλης και ηττήθηκε από τον Πανναξιακό (65-50- Video)

Tην 6η ήττα του σε 7 ματς στη Γ΄Εθνική υπέστη το Σάββατο το βράδυ στο Κλειστό της Νάξου ο Εργοτέλης χάνοντας από τον τοπικό Πανναξιακό με 65-60 για την 7η αγωνιστική του 2ου ομίλου του Νότου .

Οι “κιτρινόμαυροι” έκαναν ένα κακό πρώτο ημίχρονο όπου βρέθηκαν να χάνουν με 38-25 με την διαφορά να μειώνεται κάπως αλλά να παραμένει στο +9 για τους γηπεδούχους με την λήξη του τρίτου δεκαλέπτου (46-37) . Σε αυτή την περίοδο ο Εργοτέλης βελτίωσε την άμυνα του καθώς δέχθηκε μόλις 8 πόντους αλλά από την άλλη δεν είχε τις λύσεις επιθετικά για να γυρίσει το ματς.

Η διαφορά στο τέταρτο δεκάλεπτο εκτοξεύθηκε ακόμα και στο +20 για τον Πανναξιακό που στο τέλος πήρε μια άνετη νίκη με 65-50. Aπό τον Εργοτέλη ξεχώρισε ο αειθαλής Καραλής που σημείωσε 17 πόντους με 1 τρίποντο ενώ από τους γηπεδούχους ο Σίμοβιτς ήταν αυτός που έκανε την διαφορά με 21 πόντους και 1 τρίποντο .

Τα δεκάλεπτα: 16-11, 38-25, 46-37, 65-50

Πανναξιακός: Καραγιάννης 4, Μαγγιώρος 7 (1), Ελευθερίου 2, Ρούζιος 7 (1), Σεϊντίνι 2, Μάκαρης 4, Καραγκιολίδης 7, Δημάκος 6 (1), Σίμοβιτς 21 (1), Μυλωνάς 4 (1).
Εργοτέλης: Μαρκόπουλος, Αθανασιαδης 11, Καρακωνσταντάκης, Εκίζογλου, Μαυρομιχάλης, Κουμάκης 8 (2), Μανταλβανός 2, Χαμηλάκης 3, Καραλής 17 (1), Σινανίδης, Φουκαράκης, Γουμενάκης, Μπούμπαρης 9.

Δείτε στο παρακάτω βίντεο όλο το ματς όπως μεταδόθηκε ζωντανά από το SportsCyclades.gr: