Διπλό στη Λιβαδειά για την Κ19 του ΟΦΗ (2-3)

Με σκόρερ τους Θεοδοσουλάκη και Φαϊτάκη η Κ19 του ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 2-3 της αντίστοιχης του Λεβαδειακού, σε αναμέτρηση που έγινε στο Δημοτικό Γήπεδο Ζαγαρά για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League K19.

H Κ19 του ΟΦΗ άνοιξε το σκορ στο 9ο λεπτό με τον Θεοδοσουλάκη, μετά από πάσα του Φαλατάχ, ενώ στο 54’ ο νεαρός επιθετικός του ΟΦΗ σούταρε εντός περιοχής νικώντας για δεύτερη φορά τον αντίπαλο τερματοφύλακα, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Αποστολάκη.

Στο 70’ ο Φαϊτάκης με ωραία ατομική ενέργεια έκανε το 0-3 για τον ΟΦΗ.

Στο 74’ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 με τον Ζεκιράι, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Χατζόπουλος διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του, διαμορφώνοντας το τελικό 2-3.

Κ19 ΟΦΗ (Μ. Πατεμτζής): Καλαφάτης, Φανουράκης, Ρολάκης, Σαλούστρος, Χότζα, Ζαχαριουδάκης (55’ Αδαμάκης), Γανόπουλος (45’ Φαϊτάκης), Πιστικός (45’ Σημαντηράκης),Φαλατάχ, Αποστολάκης, Θεοδοσουλάκης (70’ Μακράκης).